Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

24 lut 2019
26 lut 2019
Dodaj następny pokój

Linie Lotnicze Iceland Express

Islandzkie linie lotnicze Iceland Express zostały utworzone w 2002 roku. Przewoźnik oferuje tanie przeloty do miast europejskich, ale również na lotniska położone w Ameryce Północnej.
Symbol IATA: HW
Główna siedziba: Rejkiavik, Islandia

Iceland Express Historia

Islandzkie Linie lotnicze powstały w 2002 roku, w rok kolejnym oferować zaczęły tanie przeloty z Islandii do różnych krajów europejskich. Początkowo przewoźnik oferował codzienne przeloty do Londynu oraz Kopenhagi. Siatka połączeń przy tym cały czas się powiększa i obejmuje już również lotniska w Ameryce Północnej (m. in. Nowy Jork i Winnipeg). Iceland Express obsługuje też polskie lotniska w Warszawie i Krakowie. Pojawienie się przewoźnika zwiększyło popularność Islandii wśród turystów. Znacznie bardziej mobilni stali się również sami Islandczycy.

Iceland Express sieć połączeń

Początkowo przewoźnik oferował codzienne tanie przeloty do Londynu oraz Kopenhagi. Dziś posiada już połączenia z 21 krajami europejskimi. Korzystając z usług Iceland Express, dolecieć można również do niektórych miast w Ameryce Północnej. Planowane jest dalsze zwiększanie liczby oferowanych przelotów.

Usługi Iceland Express

Icelanexpress oferuje tanie przeloty przede wszystkim do różnych krajów europejskich. Nie wprowadza żadnych ograniczeń co do samego pobytu. Rezerwacji oraz zmian w biletach dokonywać można drogą elektroniczną. Przewoźnik nie wprowadza w swoich samolotach podziału na klasy rezerwacyjne, natomiast oferowana jest 50% zniżka dla dzieci, które podróżują razem z rodzicami. Pasażerowie mogą również robić zakupy w sklepie wolnocłowym. Iceland Express daje także możliwość zwiedzania samej Islandii. Przewoźnik daje możliwość poznania parku narodowego Thingvellir, zobaczenia wodospadu Gullfoss, wulkanu Helka, gorących źródeł i gejzerów.

Samoloty Iceland Express

Przewoźnik wykorzystuje różne typu samolotów Boeing

Comments are closed.