Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

20 lut 2019
22 lut 2019
Dodaj następny pokój

Linie lotnicze Japan Airlines

Japońskie linie lotnicze Japan Airlines powstały w 1951 roku. Obecnie przewoźnik jest członkiem aliansu lotniczego OneWorld i oferuje przeloty do Australii oraz krajów Oceanii, Azji i obu Ameryk.
Symbol IATA: JL
Główna siedziba: Tokio, Japonia

Japan Airlines Historia

Japońskie linie lotnicze zostały utworzone w roku 1951, by wkrótce stać się narodowym przewoźnikiem Japonii. Przez trzy dekady były własnością japońskiego rządu, aż do 1987 roku, kiedy zostały całkowicie sprywatyzowane. Pierwszy lot międzynarodowy a zarazem transkontynentalny samolot należący do Japan Airlines odbył już w roku 1954 z Tokio do San Francisco. W latach 60. znacznie zwiększyła się liczba oferowanych przelotów do miast w Ameryce Północnej, w latach 70. przewoźnik zaoferował również loty do Brazylii.

Japan Airlines sieć połączeń

Japan Airlines ma w swojej ofercie przeloty do miast europy, Azji, Australii i Oceanii oraz obu Ameryk. Łącznie japońskie linie obsługuja 33 kierunki, posiadają również umowy codeshare z innymi przewoźnikami. Japan Airlines jest członkiem lotniczego sojuszu OneWorld.

Usługi Japan Airlines

Japan Airlines wprowadza podział na kilka klas rezerwacyjnych. Pasażerowie mogą wybierać między pierwszą klasą, tzw. Executive Class Season, klasą ekonomiczną i ekonomiczną premium. Przewoźnik oferuje szeroki wachlarz usług, posiada również bogatą ofertę multimedialną. Dzięki systemowi MAGIC pasażerowie mogą oglądać na pokładzie najnowsze filmy, grać w gry komputerowe i korzystać z programów muzycznych. Klienci linii mogą zbierać mile dzięki lojalnościowemu programowi JAL Mileage Bank.

Samoloty Japan Airlines

Japoński przewoźnik korzysta z różnych typów samolotów Boeing.

Comments are closed.