Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

23 maj 2018
25 maj 2018
Dodaj następny pokój

Linie lotnicze Lufthansa

Niemieckie linie Lufthansa powstały w roku 1926. Przewoźnik jest członkiem a zarazem jednym ze współzałożycieli aliansu lotniczego Star Alliance, oferuje połączenia lotnicze do blisko 80 krajów na całym świecie.
Symbol IATA: LH
Główna siedziba: Kolonia, Niemcy

Lufthansa Historia

Najpotężniejsza obecnie linia lotnicza w Europie, niemiecka Lufthansa powstała w roku 1926 z połączenia dwóch przedsiębiorstw – „Deutsche Aero Lloyd” oraz „Junkers Luftverkehr”. Nazwa linii to połączenie niemieckiego słowa „Luft” oznaczającego ‘powietrze’ oraz „Hansa” nawiązującego do nazwy związku morskiego, który tworzyły w średniowieczu miasta kupieckie położone nad Bałtykiem oraz Morzem Północnym.
W latach wojennych loty Lufthansa odbywały się jedynie na trasach neutralnych dla Niemiec, a tuż po wojnie jej działalność zawieszono do 1954 roku. W 1955 roku uruchomiono kolejne połączenia krajowe, a w rok później również loty międzynarodowe i transkontynentalne.
Początkowo Lufthansa korzystała z maszyn typu Lockheed Constellation (Connie), już w latach 50. zakupiła pierwsze samoloty odrzutowe typu Boeing, które początkowo latały do Nowego Jorku, a następnie również m. in. do Bangkoku, Hongkongu, Tokio i Johannesburga. W latach 70. pod firmowym znakiem Lufthansy latać zaczęły również Airbusy.
Od 2002 roku przewoźnik oferuje tanie loty Lufthansa po przejęciu tanich linii Germanwings. Tanie bilety lufthansa można rezerwować przez internet lub telefonicznie. Lufthansa tanie loty odbywają się głównie na trasach europejskich.
W 2005 roku Lutfhansa połączyła się ze szwajcarskim SWISS-em, jest również liderem i współzałożycielem istniejącego od 1997 roku największego sojuszu linii lotniczych na świecie – Star Alliance, największym przewoźnikiem lotniczym w Niemczech i całej Europie. Obecnie, oprócz przewozów pasażerskich linie lotnicze Lufthansa oferują również przewozy transportowe, przewozy regionalne. Prowadzą także szkolenia dla załóg, dostarczają rozwiązań informatycznych i oferują lotnicze ubezpieczenia transportowe.
Główna siedziba Lufthansy znajduje się w Kolonii, ważną jej bazą jest również port lotniczy we Frankfurcie nad Menem.

Lufthansa sieć połączeń

Obecnie linie Lufthansa oferują przeloty do 80 krajów położonych w Europie, Ameryce Północnej oraz Południowej, a także państw w Afryce i Azji. Obecnie można kupować Lufthansa bilety lotnicze do blisko 185 różnych miast na całym świecie. W Polsce Lufthansa loty odbywają się m. in. z Gdańska, Krakowa, Katowic, Poznania, Rzeszowa, Wrocławia. Oferowane są również przeloty Lufthansa Warszawa. Wraz ze swoimi partnerami Lufthansa obsługuje razem ponad 400 różnych połączeń.

Usługi Lufthansa

Lufthansa jako pierwsza linia lotnicza na świecie dała swoim pasażerom możliwość korzystania z sieci internet. Lufthansa rezerwacja również może odbywać się drogą elektroniczną. Kupując bilety Lufthansa, można skorzystać z usługi samodzielnego wyboru miejsca w samolocie i odprawy online. Przewoźnik daje możliwość uczestnictwa w programie lojalnościowym „Miles & More” pasażerom, którzy regularnie kupują Lufthansa bilety. Linia obsługuje też połączenia regionalne i transportowe, oferuje usługi ubezpieczeniowe oraz posiada biuro podróży Thomas Cook. Sprzedaje też tanie bilety lotnicze Lufthansa na przeloty tanimi liniami Germanwings.

Samoloty Lufthansa

Lufthansa linie lotnicze posiada obecnie już ponad 250 różnych samolotów. Są to różne typy samolotów Boeing, Airbus, Bombardier, Embrear i Avro.
Zgodnie z tradycją Lufthansy każdy z samolotów otrzymuje nazwę na cześć niemieckiego miasta albo regionu, która umieszczana jest na kadłubie samolotu.

Comments are closed.