Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

24 lut 2019
26 lut 2019
Dodaj następny pokój

Linie lotnicze Norwegian

Tanie linie lotnicze Norwegian zostały założone w 2002 roku i bardzo szybko stały się największym niskokosztowym przewoźnikiem w Europie. Obecnie obsługuje przeloty na 190 różnych trasach.
Symbol: DY
Główna siedziba: Fornebu, Norwegia

Norwegian Historia

Chociaż za datę powstania air Norwegian uznaje się rok 2002, to jednak linia działała już w 1967 roku, lecz pod inną nazwą – początkowo jako Busy Bee Airservice, następnie Air Executive Norway oraz Norwegian Air Shuttle. Początkowo przewoźnik oferował przeloty na trasach krajowych, później siatką połączeń objął całą Skandynawię i Europę. Obecnie, po wykupieniu szwedzkich linii lotniczych FlyNordic, Norwegian jest największym niskokosztowym przewoźnikiem nie tylko w Skandynawii, ale i w całej Europie i oferuje tanie bilety lotnicze norwegian już na blisko 190 różnych trasach. Głównym lotniskiem przewoźnika jest Oslo-Gardermoen, obsługiwane są również połączenia z Bergen i Warszawy.
W roku 2003 Norwegian zadebiutowało na Giełdzie Papierów Wartościowych w Oslo. Kolejnych klientów przewoźnikowi zyskują nie tylko atrakcyjne ceny za Norwegian loty, ale również bardzo dobra obsługa klientów. W samym tylko 2008 roku tanie bilety Norwegian zakupiło ponad 9 milionów pasażerów. Tym samym liczba osób, które kupiły Norwegian bilety lotnicze zwiększyła się o ponad 40% w stosunku do roku poprzedniego

Norwegian sieć połączeń

Norwegian tanie linie lotnicze są obecnie największym tego typu przewoźnikiem w Europie. Obsługują już prawie 190 różnych tras i posiadają blisko 90 portów docelowych. Norwegian airlines ma swoje bazy w Szwecji, Finlandii, Danii, a od 2006 roku obsługuje również lotniska w Polsce – w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Gdańsku i Wrocławiu jako norwegian airlines Polska. Norweskie linie lotnicze Norwegian oferują tanie połączenia na trasach w Skandynawii, ale również na liniach wiodących na Bliski Wschód. Z lotniska w Warszawie linie lotnicze Norwegian oferują loty do Europy Centralnej, a sezonowo obsługiwane są również loty do Bułgarii, Chorwacji, Grecji, Hiszpanii i Włoch.

Usługi Norwegian

Przewoźnik oferuje przeloty na blisko 190 różnych trasach. Popularnością cieszy się taryfa „Full Flex”, dzięki niej dane, jakie mają zawierać bilety lotnicze norwegian można zmieniać. Nazwisko, dokładne daty i godziny wylotu i przylotu można zmieniać przez internet lub telefonicznie do 2 godzin przed rozpoczęciem podróży. Same bilety norwegian również kupować można za pośrednictwem internetu.

Samoloty Norwegian

Norwegian Linie Lotnicze korzystają z różnych typów samolotów Boeing. Do 2014 roku przewoźnik zamierza dokupić kolejne, co uczyni go jedną z najbardziej ekologicznych i najnowocześniejszych linii w Europie. Samoloty należące do Norwegian malowane są na czerwono-biało, na statecznikach pionowych używanych maszyn wymalowane są portrety znanych Norwegów.

Comments are closed.