Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

24 lut 2019
26 lut 2019
Dodaj następny pokój

Linie lotnicze Ryanair

Ryanair tanie linie lotnicze – informacje ogólne

Rok założenia: 1985

Flota: Boeingi 737 – 800

Trasy: rozkład lotów Ryanair to ponad 800 tras w kilkudziesięciu krajach europejskich oraz do Afryki Północnej (Maroko)

Alianse: ELFAA – Zrzeszenie Europejskich Przewoźników Niskokosztowych

Symbol IATA: FR

Główna siedziba: Port lotniczy Dublin w Irlandii

Tanie linie Ryanair historia

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair są jednym z największych europejskich tanich przewoźników, posiadają obecnie ponad 5000 pracowników. Powstały w lipcu 1985 roku z inicjatywy rodziny Ryan,a pierwsze tanie loty Ryanair łączyły irlandzkie miasto Waterford z portem lotniczym Londyn – Gatwick. Trasa była obsługiwana przez mały samolot Embraer Bandeirante, posiadający tylko 15 miejsc na pokładzie. W 1986 roku linie Ryanair zaczął latać na odcinku Dublin – Londyn Luton, a w następnych latach rosła zarówno liczba pasażerów, jak i obsługiwanych połączeń. Ważną datą był rok 1991, kiedy to Michael O’Leary wdrożył program restrukturyzacyjny polegający na wprowadzeniu krótkich tras i opłat za wszelkie dodatkowe usługi, ujednoliceniu floty, likwidacji klasy biznes. Plan przewidywał również konkurowanie cenami dzięki przeniesieniu się na podmiejskie lotniska, pobierające mniejsze opłaty niż międzynarodowe porty lotnicze. Te zmiany przyniosły niewątpliwy sukces firmie i obecnie, skupiając się wciąż na konkurencji cenowej i obniżaniu kosztów, jest jedną z najpopularniejszych tanich linii lotniczych.

Ryanair loty, sieć połączeń

Współcześnie Ryanair tanie linie obsługują rocznie ponad 60 mln pasażerów w kilkudziesięciu krajach Europy i w Maroko (Fez, Nador, Marakesz), a loty Ryanair odbywają się na ponad 800 trasach do 165 portów lotniczych. W Polsce połączenia lotnicze Ryanair są dostępne od marca 2005 roku – irlandzką linią lotniczą możemy polecieć z Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Łodzi, Poznania, Rzeszowa, Szczecina oraz Wrocławia.

Ryanair tanie bilety lotnicze, usługi

Linie lotnicze Ryanair są uważane za jedną z najbardziej punktualnych linii lotniczych na świecie, co potwierdzają wysokie miejsca w licznych rankingach.

Bilety lotnicze Ryanair są dostępne na stronie internetowej naszego biura podróży www.bluesky.pl, gdzie rezerwacja biletów Ryanair przebiegnie w prosty i szybki sposób. Ceny biletów Ryanair są konkurencyjne zarówno wśród regularnych, jak i tanich przewoźników, a dodatkowo na bieżąco możemy śledzić promocyjne oferty, w których niektóre przeloty lotnicze ryanair są jednymi z najtańszych na rynku.

W samolotach tej linii znajdują się kabiny jednej klasy bez przydziału miejsc i wprowadzona została usługa „Priority Boarding”, dzięki której mamy, po uiszczeniu dodatkowej opłaty, pierwszeństwo wejścia na pokład. Poza tym tanie linie lotnicze Ryanair jako pierwsze wśród przewoźników tego typu wprowadziły usługę odprawa online Ryanair (lotniczo – bagażowa), która upraszcza i zwiększa szybkość obsługi na lotnisku.

Pasażerowie mogą też skorzystać ze specjalnej karty kredytowej, dzięki której biorą oni udział w programie „Bonusowe podróże”. Korzystając z tej karty przy zakupie usług Ryanair, zbieramy punkty, których odpowiednia ilość umożliwia zniżki lub nawet bezpłatne bilety lotnicze. Kartą możemy tez płacić w wybranych sklepach i zaciągać kredyt przy płatności w Ryanair, odsetki za który zaczną być naliczane dopiero po 54 dniach od dnia wzięcia pożyczki.

Linia lotnicza Ryanair samoloty

Ryanair linie lotnicze do 2005 roku użytkowała Boeingi 737 – 200, zaś obecnie dysponuje flotą 272 samolotów Boeing 737 – 800, których średni wiek wynosi 3,6 lat.

Comments are closed.