Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

23 kwi 2021
25 kwi 2021
Dodaj następny pokój
Drodzy Klienci, uprzejmie informujemy, że nasza infolinia jest czynna w godzinach od 9 do 20. Wszelkiego typu wątpliwości związane z rezerwacją i zwrotami prosimy kierować na adres: bok@bluesky.pl. Jeśli dana linia lotnicza odwołała przelot, to może Ci przysługiwać zwrot wartości zakupionego biletu lub voucher na podróż w innym terminie. Jednocześnie przypominamy, że warunki dotyczące zwrotów mogą się różnić w zależności od linii lotniczej i są obarczone długim okresem oczekiwania, a każda rezerwacja jest rozpatrywana indywidualnie oraz zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość.

Linie lotnicze Swiss International Air Lines

Swiss International Air Lines informacje ogólne

Rok założenia: 2002

Flota: 88 samolotów: Airbus A319, A320, A321, A330 – 300, A340 – 300, Avro RJ100

Trasy: 72 destynacje do 39 krajów na całym świecie

Alianse:Star Alliance

Symbol IATA: LX

Główna siedziba: Bazylea, Szwajcaria

Swiss International Air Lines historia

Swiss International Air Lines powstał w 2002 roku, przejmując majątek bankrutującego Swissair. W 2007 roku doszło do całkowitego przejęcia Swiss przez niemiecką Lufthansę, zaś rok wcześniej linie zostały członkiem Star Alliance i wprowadziły ofertę programu lojalnościowego frequent-flyer Miles & More. Mimo przejęcia przez Lufthansę, linie lotnicze swiss zachowały swój wizerunek, nie zmienił się też skład kierowniczy, personel i siedziba, zmniejszyły się za to koszty operacyjne.

Swiss International Air Lines sieć połączeń

Swiss linie lotnicze obsługuje 72 destynacje do krajów europejskich, do Afryki (Egipt, Kenia, RPA, Tanzania, Kamerun), Azji (Bangkok, Tokio, Szanghaj, Hongkong), Brazylii w Ameryce Południowej. W Polsce Swiss utrzymuje kontakt lotniskiem im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Swiss International Air Lines usługi

Linie lotnicze swiss air oferują trzy klasy podróżne: ekonomiczną, business i pierwszą. Od 2006 roku podróżni mają możliwość korzystania z bezpłatnego programu frequent – flyer Miles & More, który daje liczne zniżki i promocje w miarę zbierania bonusowych punktów. Bilety lotnicze swiss można zarezerwować drogą elektroniczną na stronie naszego biura podróży www.bluesky.pl.

Swiss International Air Lines samoloty

Składa się z 88 samolotów typu Airbus ( A319, A320, A321, A330 – 300, A340 – 300) i Avro RJ100

 

Comments are closed.