Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

20 lut 2019
22 lut 2019
Dodaj następny pokój

Linie lotnicze TAP Portugal

Portugalskie linie lotnicze TAP powstały w 1945 roku. Obecnie oferują już połączenia lotnicze do krajów w Europie, Afryce i obu Amerykach. Jest również członkiem lotniczego aliansu Star Alliance.
Symbol IATA: TP
Główna siedziba: Lizbona, Portugalia

TAP Portugal Historia

Linie lotnicze TAP Portugal powstały w 1945 roku z inicjatywy Humberto Delgado jako Transportes Aero Portugueses, ale pierwszy lot przewoźnika odbył się w roku kolejnym, na trasie Lizbona – Madryt. Od 2005 roku portugalskie linie lotnicze są członkiem lotniczego sojuszu Star Alliance. W czterdziestą rocznicę powstania TAP zostało utworzone muzeum linii w Lizbonie. Zgromadzone są w nim nie tylko różne historyczne dzienniki pokładowe i inne dokumenty, ale również zdjęcia i uniformy (w 1970 roku uniformy dla stewardes stworzył Louis Feraud, który projektował również dla gwiazd światowego kina, m. in. dla Brigitte Bargot, Elizabeth Taylor i Grace Kelly) oraz sklep z pamiątkami. W roku 1989 za sterami samolotu TAP Portugal po raz pierwszy zasiadła kobieta.

TAP Portugal sieć połączeń

TAP linie lotnicze oferują blisko 80 różnych połączeń do około 30 krajów w Europie, Afryce oraz Ameryce Północnej i Południowej. Linie TAP Airlines Polska oferują też połączenia z Polski, z lotnisk we Wrocławiu, w Krakowie i Warszawie.

Usługi TAP Portugal

Decydując się na przeloty portugalskimi liniami TAP, pasażerowie mogą korzystać z programu lojalnościowego Miles&More. Mile pasażerowie uzyskują za każdy przelot, wynajmowanie samochodu czy nocleg w hotelu, a następnie mogą wymieniać je na nagrody rzeczowe, wycieczki, przeloty lub podwyższenie klasy podróży. Pasażerowie mogą również robić zakupy w podniebnym sklepie linii, w którym oferowane są liczne ekskluzywne produkty.

Samoloty TAP Portugal

TAP linie lotnicze korzystają z różnych typów samolotów Airbus.

Comments are closed.