Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

20 lut 2019
22 lut 2019
Dodaj następny pokój

Linie lotnicze TAROM

Rumuńskie linie lotnicze istnieją już od 1920 roku, są jednymi z najstarszych na świecie. Dziś obecne są rynku pod nazwą TAROM i oferują połączenia lotnicze na Bliski Wschód oraz do krajów Europy, Afryki i Azji. Przewoźnik należy do sojuszu lotniczego SkyTeam.
Symbol IATA: RO
Główna siedziba: Bukareszt, Rumunia

TAROM Historia

Rumuńskie linie lotnicze TAROM Airlines powstały właściwie w roku 1920, początkowo jako CFRNA, czyli French-Romanian Company for Air Navigation. Obecna nazwa – TAROM – obowiązuje od 1954 roku. W latach 60. rumuńskie linie (romanian airlines) odbyły pierwszy lot transoceaniczny, w roku 1974 TAROM posiadał już regularne przeloty do Pekinu oraz Nowego Jorku, z czasem również do Sydney i Kalkuty. Od kilku lat linia jest członkiem aliansu lotniczego SkyTeam.

TAROM sieć połączeń

Przewoźnik oferuje przeloty na liniach krajowych i międzynarodowym. TAROM ma dobre połączenia z miastami europejskimi, ale również lotniskami w krajach w Afryce oraz Azji.

Usługi TAROM

Linia oferuje przeloty połączone ze zwiedzaniem większych europejskich miast. Stali klienci przewoźnika mogą również korzystać z programu Smart Miles, dzięki czemu mają dostęp do darmowych biletów oraz voucherów.

Samoloty TAROM

Przewoźnik korzysta z różnych samolotów Airbus i Boeing

Comments are closed.