Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

20 lut 2019
22 lut 2019
Dodaj następny pokój

Linie lotnicze Thai Airways

Tajskie linie lotnicze istnieją już od 1960 roku. Obecnie przewoźnik jest członkiem lotniczego sojuszu Star Alliance, obsługuje loty czarterowe m.in. na Phuket, inne połączenia krajowe i międzynarodowe głównie do Australii, krajów Azji, Europy i Ameryki Północnej.
Symbol IATA: TG
Główna siedziba: Bangkok, Tajlandia

Thai Airways Historia

Linie lotnicze Thai zostały utworzone w latach 60. XX wieku. W ich powstanie zainwestował skandynawski przewoźnik lotniczy SAS. Tajski rząd wykupił udziały w 1977 roku, a od 1988 roku Thai Airways jest już narodową linią lotniczą w pełnym tego słowa znaczeniu. Przewoźnik początkowo oferował głównie połączenia krajowe, m. in. na cieszącą się sporą popularnością wśród turystów wyspę Phuket. Z czasem linie lotnicze zaczęły obsługiwać połączenia również do Australii, krajów Europy, Azji oraz Ameryki Północnej. W 1991 roku Linie Lotnicze Thai Airways zadebiutowały na tajskiej giełdzie papierów wartościowych. W roku 1997 wraz z Lufthansą, Air Canada, SAS i United Airlines Thai Airways utworzyło największy obecnie sojusz lotniczy, Star Alliance.

Thai Airways sieć połączeń

Tajski przewoźnik obsługuje połączenia krajowe i międzynarodowe. Thai Airways kursuje już łącznie na ponad 70 różnych trasach, oferowane są połączenia łącznie do 35 krajów w Azji, Europie oraz Ameryce Północnej oraz do Australii.

Usługi Thai Airways

Decydując się na przeloty z tajskim przewoźnikiem, można kupić bilety w różnych klasach rezerwacyjnych. Na liczne udogodnienia i dodatkowe usługi mogą liczyć pasażerowie, którzy wykupią bilety w tzw. Royal First Class i Royal Silk Class. Oferowane są też bilety w zwykłej klasie ekonomicznej i ekonomicznej premium. Wysokiej jakości usługi Thai Airways były wielokrotnie nagradzane.

Samoloty Thai Airways

Przewoźnik korzysta z różnych typów samolotów Airbus oraz Boeing.

Comments are closed.