Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

24 lut 2019
26 lut 2019
Dodaj następny pokój

Linie lotnicze Wizz Air

Wizz Air informacje ogólne

Rok założenia: 2003

Flota: Airbus A320

Trasy: 220 tras w Europie

Alianse: ELFAA (Zrzeszenie Europejskich Przewoźników Niskokosztowych)

Symbol IATA: W6

Główna siedziba: Węgry, Budapeszt, Wizz Air Hungary Airlines Ltd.

Wizz Air historia

Węgierskie linie Wizz Air Hungary Legikozlekedesi Kft. powstały w 2003 roku i od początku koncentrują swoją działalność głównie w Europie Środkowej i Wschodniej. Pierwszy loty Wizz Air odbyły się w 2004 roku z Katowic do Londynu, a dziś linie lotnicze Wizz Air są największym przewoźnikiem w Europie Środkowo – Wschodniej i Polsce (w 2006 roku wygrał w naszym kraju plebiscyt Najlepsza Tania Linia Lotnicza). W regionie europejskim posiada 15 baz operacyjnych: Gdańsk, Poznań, Katowice, Warszawa i Wrocław w Polsce, Budapeszt na Węgrzech, Sofia w Bułgarii, Bukareszt, Cluj-Napoca, Tirgu Mures i Timisoara w Rumunii, Wilno na Litwie, Kijów na Ukrainie, Belgrad w Serbii oraz Praga w Czechach, a połączenia lotnicze Wizzair to ponad 200 tras w całej Europie.

Wizz Air sieć połączeń

Rozkład lotów Wizzair stale się rozwija. Obecnie przewoźnik oferuje 220 tras w Europie Środkowo – Wschodniej, południowej Irlandii i Skandynawii, regionach Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Beneluksu, Hiszpanii, Włoch i Turcji.

Wizz Air usługi

Przewoźnik skupia się na tym, by model obsługi klienta był jak najprostszy. Bilety Wizzair możemy nabyć online na stronie naszego biura podróży www.bluesky.pl. Nie musimy też posiadać papierowego biletu przy odprawie – wystarczy po dokonaniu opłaty drogą elektroniczną zachować kod rezerwacji. Korzystanie przez Wizz Air Airlines z mniejszych lotnisk zwiększa szybkość i zmniejsza koszty obsługi pasażerów. Na pokładzie samolotów nie obowiązuje podział na klasy, dlatego wszyscy podróżni mają do dyspozycji wygodne, skórzane fotele. Tanie linie Wizz Air oferują niską cenę, ale nie rezygnują z zapewnienia klientom komfortu podróży.

Wizz Air samoloty

Linia lotnicza Wizzair posiada 36 samolotów typu Airbus A320, których średni czas eksploatacji wynosi poniżej 3 lat.

 

Comments are closed.