Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

20 lut 2017
22 lut 2017
Dodaj następny pokój

Londyn: atrakcje

Brytyjska stolica należy do największych miast starego kontynentu. Odwiedzając Londyn, możesz być pewien, że z pewnością nie zabraknie tu dla Ciebie atrakcji. Począwszy od najbardziej znanych symboli Anglii, aż po najpopularniejsze kluby.

Wspaniały Londyn. Atrakcje królewskiego miasta.

Jednymi z pierwszych obiektów, jakie należy odwiedzić, spędzając urlop w Londynie, są zabytki będące niewątpliwie symbolami miasta. Pierwszym jest królewski Pałac Buckingham. Dla zwiedzających udostępniono jedynie niewielką część monarszych komnat za dość znaczną opłatą wynoszącą 20 GBP (około 100 PLN). Wybudowany na początku XVIII wieku jako letnia rezydencja książęca pałac wielokrotnie poddawany był pracom modernizacyjnym. Obecnie na placu przed głównym wejściem znajduje się wspaniały monument upamiętniający królową Wiktorię. Kolejnym miejscem nierozerwalnie związanym z panującym rodem jest Opactwo Westminsterskie. Począwszy od XI wieku w tej gotyckiej świątyni koronowali się niemal wszyscy władcy Anglii. Wewnątrz kościoła znajduje się okazały tron św. Edwarda, a sam budynek w nocy jest dodatkowo malowniczo oświetlony w nocy.

Buckingham Palace londyn atrakcje

Buckingham Palace / fot. http://www.flickr.com/photos/valdiney/3897584767

Gdzie Big Ben wybija rytm

Nie ma chyba w Londynie bardziej rozpoznawalnego obiektu niż St.Stephen Tower ze słynnym dzwonem Big Ben. Jego wizerunek umieszczany jest często na pamiątkowych koszulkach oraz pocztówkach przedstawiających Londyn. Atrakcje nie ograniczają się jednak wyłącznie do obiektów. Od wieży z Big Benem warto przejechać miejskim piętrowym autobusem przez jeden z najpiękniejszych na świecie mostów – Tower Bridge. Charakterystyczną cechą tego obiektu są dwie masywne wieże połączone niemalże u szczytu kładkami dla pieszych. Z tak dużej wysokości rozpościera się wspaniały widok na całe miasto.

Oaza wolności słowa i dobrej zabawy

Znajdujący się w Londynie Hyde Park jest wymarzonym miejscem dla urodzonych mówców. Jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie panuje całkowita swoboda głoszenia poglądów. Tuż przy bramie wejściowej do parku znajduje się Speaker’s Corner, w którym popisy daje każdy orator odwiedzający Londyn. Atrakcje chętnie odwiedzane przez turystów potrafią również skutecznie podnieść poziom adrenaliny. Tak jest w przypadku diabelskiego młyna London Eye. Wysoki na 135 metrów obiekt jest najlepszym punktem widokowym w mieście. Pełny obrót tego wspaniałego koła trwa około 40 minut.

, ,

Comments are closed.