Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

08 gru 2023
10 gru 2023
Dodaj następny pokój

Londyn: atrakcje

Brytyjska stolica należy do największych miast starego kontynentu. Odwiedzając Londyn, możesz być pewien, że z pewnością nie zabraknie tu dla Ciebie atrakcji. Począwszy od najbardziej znanych symboli Anglii, aż po najpopularniejsze kluby.

Wspaniały Londyn. Atrakcje królewskiego miasta.

Jednymi z pierwszych obiektów, jakie należy odwiedzić, spędzając urlop w Londynie, są zabytki i atrakcje będące niewątpliwie symbolami miasta. Pierwszym jest królewski Pałac Buckingham. Dla zwiedzających udostępniono jedynie niewielką część monarszych komnat. Wybudowany w XVIII wieku jako letnia rezydencja książęca pałac wielokrotnie poddawany był pracom modernizacyjnym. Obecnie na placu prze głównym wejściem znajduje się wspaniały monument upamiętniający królową Wiktorię. Kolejnym miejscem nierozerwalnie związanym z panującym rodem jest Opactwo Westminsterskie. Począwszy od XI wieku w tej gotyckiej świątyni koronowali się niemal wszyscy władcy Anglii.

Nie można zapomnieć o chyba w najbardziej rozpoznawalnym obiekcie Londynu jakim jest St.Stephen Tower ze słynnym dzwonem Big Ben. Jego wizerunek umieszczany jest często na pamiątkowych pocztówkach przedstawiających Londyn. Atrakcje nie ograniczają się jednak wyłącznie do obiektów. Od wieży Big Ben warto przejechać się miejskim piętrowym autobusem przez jeden z najpiękniejszych na świecie mostów – Tower Bridge. Dwie masywne wieże mostu połączone są niemalże u szczytu kładkami dla pieszych, skąd rozpościera się wspaniały widok na całe miasto.

London Eye

Oaza wolności słowa i dobrej zabawy

W tym najbardziej znanym królewskim parku Londynu -Hyde Parku – spędzić można prawdziwie przyjemne chwile. Na 159 zielonych hektarach odbywają się tu koncerty, towarzyskie spotkania oraz rozmaite kulturalne imprezy. To również wymarzone miejsce na jogging, rowerowe przejażdżki czy orzeźwiającą kąpiel w jeziorze. Hyde Park, który w II poł. XVII w. oddany został do użytku publicznego, w XIX w. zasłynął jako miejsce otwartych debat i całkowitej swobody głoszenia poglądów. Przemawiał tu m.in. Marks, Lenin czy George Orwell. Tuż przy bramie wejściowej do parku znajduje się Speaker’s Corner, w którym popisy daje każdy orator odwiedzający Londyn. Atrakcje chętnie odwiedzane przez turystów potrafią również skutecznie podnieść poziom adrenaliny. Tak jest w przypadku diabelskiego młyna London Eye.

Comments are closed.