Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

18 kwi 2024
20 kwi 2024
Dodaj następny pokój

Londyn: wycieczka

Londyn, stolica Wielkiej Brytanii, jest jednym z największych europejskich miast. Położony nad Tamizą, 64 km od ujścia tej rzeki do Morza Północnego, wraz z przylegającą aglomeracją (od Tonbridge do Windsor) rozciąga się na obszarze ponad 1600 km2, a liczba mieszkańców tego obszaru to ok. 20 milionów ludzi. Szczególną cechą geograficzną Londynu na skalę światową jest zerowy południk przebiegający przez Greenwich, jedną z dzielnic miasta.

Londyn – wycieczka

Londyn przyciąga rocznie, według różnych statystyk, od 15 do 30 milionów turystów, ponadto stanowi jedną z najważniejszych stolic kulturalnych i edukacyjnych na świecie. Niewiele miejsc posiada tak bogatą ofertę turystyczną jak Londyn. Wycieczka po mieście w swoim programie powinna uwzględniać takie atrakcje turystyczne, jak twierdzę Tower of London, sławny zegar Big Ben, diabelski młyn London Eye, siedzibę królewską Buckingham Palace czy też parlament w pałacu Westminster.

czerwone autobusy

Samolotem do Londynu

Dogodnym sposobem podróżowania jest lot samolotem. Wycieczkę możesz zacząć z wielu dużych miast (m. in. Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Katowice, Rzeszów, Łódź, Szczecin). Aby dolecieć do Londynu bez przesiadki, skorzystaj z oferty jednej z pięciu linii lotniczych: LOT, Wizz Air, Ryanair, easyJet lub British Airways. Loty do Londynu trwają około 2 godzin, a ich ceny zaczyna się już od ok. 100 PLN w jedną stronę.

Autokarem do Londynu

Podróż autokarem jest możliwa z każdego większego miasta w Polsce. W tym przypadku czas podróży zależy od miejsca startu i wynosi od 16 godzin ze Szczecina do 30 godzin, jeśli wyruszysz z Przemyśla. Ceny biletów autokarowych z Polski do Londynu zaczynają się od 300 PLN w jedną stronę. Wybierając ten środek transportu, masz do wyboru szeroką gamę ofert różnych przewoźników. Przewozy autokarowe do Londynu oferują m. in. Sindbad, Interbus Polonia Transport, BIACOMEX, Eurolines Polska.

Pociągiem do Londynu

Jeśli wybierzesz podróż pociągiem, powinieneś zacząć podróż w Warszawie lub w Poznaniu. Międzynarodowy pociąg Jan Kiepura zawiezie Cię do Brukseli; tam przesiądziesz się do pociągu Eurostar. Podróż z Polski do Brukseli trwa około 15 godzin, a stamtąd do Londynu przez Kanał La Manche superszybki pociąg dojeżdża w godzinę. Koszt takiego połączenia jest podobny do podróży autokarem.

Samochodem do Londynu

Podróżując do Londynu na własną rękę samochodem, najlepiej wybrać trasę przez Frankfurt nad Odrą, Hanower i Antwerpię oraz Kanał La Manche. Czas podróży zależy od miejsca startu. Rzepin, jedno z ostatnich miast po polskiej stronie przez Frankfurtem, od Londynu dzieli około 1100 km. Uwzględniając postoje, podróż od zachodniej granicy Polski trwa około 15 godzin, czyli podobnie jak w przypadku połączenia autokarowego Szczecin-Londyn. Wycieczka samochodem daje okazję do odwiedzenia wielu ciekawych miast mijanych po drodze, dzięki czemu możne uatrakcyjnić swoją podróż jeszcze przed dotarciem do celu.

Comments are closed.