Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

23 kwi 2021
25 kwi 2021
Dodaj następny pokój
Drodzy Klienci, uprzejmie informujemy, że nasza infolinia jest czynna w godzinach od 9 do 20. Wszelkiego typu wątpliwości związane z rezerwacją i zwrotami prosimy kierować na adres: bok@bluesky.pl. Jeśli dana linia lotnicza odwołała przelot, to może Ci przysługiwać zwrot wartości zakupionego biletu lub voucher na podróż w innym terminie. Jednocześnie przypominamy, że warunki dotyczące zwrotów mogą się różnić w zależności od linii lotniczej i są obarczone długim okresem oczekiwania, a każda rezerwacja jest rozpatrywana indywidualnie oraz zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość.

Londyn: zabytki

Londyn jest jedynym w swoim rodzaju miejscem na świecie, które łączy wielowiekową, silną tradycję, z symbolem światowej stolicy biznesu oraz multietniczną kulturą współczesną. Jeżeli wysoko cenisz dziedzictwo kulturowe narodu, w Londynie poczujesz się doskonale. Miasto pełne jest także zabytków i miejsc o szczególnym znaczeniu historycznym.

Londyn, zabytki warte poznania

Zwiedzając Londyn musisz zobaczyć wpisane na listę UNESCO Palace of Westminster (siedzibę Izby Lordów i Izby Gmin) ze słynną wieżą Big Ben, The Collegiate Church of St Peter, czyli Opactwo Westminsterskie oraz St Margaret’s Church – Kościół Św. Małgorzaty. To kompleks budowli nad Tamizą, które historią i świetnością przypominają o potędze Kościoła w Anglii oraz wielowiekowej tradycji politycznej.

Palace of Westminster

Symbole Wielkiej Brytanii

Obecnie Buckingham Palace pełni role londyńskiej siedziby Królowej Elżbiety II. Wielokrotnie rozbudowywany, powstały w 1703 r. budynek, jest oficjalną rezydencją monarchów. Brytyjczycy traktują pałac jako symbol Wielkiej Brytanii i pewną samodzielną wartość. To właśnie tam, gdy śmierć księżnej Walii Diany wstrząsnęła wyspami, poddani jednoczyli się, składali kwiaty i wyrazy współczucia dla rodziny królewskiej. Pałac słynie także z odbywającej się przez cały rok o godzinie 11:30 uroczystej zmiany warty. Często zwieńczana jest dodatkowymi atrakcjami, warto więc zasięgnąć szczegółowej informacji kiedy dokładnie się tam wybrać.

Jest jeszcze wiele miejsc i powodów dlaczego warto zobaczyć Londyn. Zabytki, których ilości nie sposób wymienić, pozostają na wiele lat w pamięci i zachęcają do powrotu do tego magicznego i mglistego miasta.

, , , , , , , ,

Comments are closed.