Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

27 lut 2017
01 mar 2017
Dodaj następny pokój

Londyn: zabytki

Londyn jest jedynym w swoim rodzaju miejscem na świecie, które łączy wielowiekową, silną tradycję, z symbolem światowej stolicy biznesu oraz multietniczną kulturą współczesną. Jeżeli wysoko cenisz dziedzictwo kulturowe narodu, w Londynie poczujesz się doskonale. Miasto pełne jest także zabytków i miejsc o szczególnym znaczeniu historycznym.

Londyn, zabytki warte poznania

Zwiedzając Londyn musisz zobaczyć wpisane na listę UNESCO Palace of Westminster (siedzibę Izby Lordów i Izby Gmin) ze słynną wieżą Big Ben, The Collegiate Church of St Peter, czyli Opactwo Westminsterskie oraz St Margaret’s Church – Kościół Św. Małgorzaty. To kompleks budowli nad Tamizą, które historią i świetnością przypominają o potędze Kościoła w Anglii oraz wielowiekowej tradycji politycznej. Najstarsza część Pałacu Westminsterskiego pochodzi z XI wieku!

Londyn: zabytki - Buckingham Palace

Londyn: zabytki – Buckingham Palace / fot. http://static.flickr.com/3497/3897584767_bc38482537.jpg

Zwiedzając miasto wzdłuż rzeki koniecznie wybierz się na przejażdżkę London Eye. Tam z wysokości 135 m rozpościera się piękna panorama miasta – widok szczególnie zapierający dech wieczorem, kiedy Londyn mieni się milionem świateł. Nieopodal zobaczysz wpisane na listę UNESCO Tower of London, czyli drugie po paryskiej Bastylii, najsłynniejsze więzienie świata. Do dziś jest ono symbolem władzy i bogactwa monarchii. Od Tower of London nazwę otrzymał jeden z najsłynniejszych na świecie mostów zwodzonych – Tower Bridge, który do dnia dzisiejszego po podniesieniu przęseł umożliwia przepłynięcie dużym statkom.

Symbole Wielkiej Brytanii

Obecnie Buckingham Palace pełni role londyńskiej siedziby Królowej Elżbiety II. Wielokrotnie rozbudowywany, powstały w 1703 r. budynek, jest oficjalną rezydencją monarchów. Brytyjczycy traktują pałac jako symbol Wielkiej Brytanii i pewną samodzielną wartość. To właśnie tam, gdy śmierć księżnej Walii Diany wstrząsnęła wyspami, poddani jednoczyli się, składali kwiaty i wyrazy współczucia dla rodziny królewskiej. Pałac słynie także z odbywającej się przez cały rok o godzinie 11:30 uroczystej zmiany warty. Często zwieńczana jest dodatkowymi atrakcjami, warto więc zasięgnąć szczegółowej informacji kiedy dokładnie się tam wybrać.

Podczas podróży każdy powinien udać się do British Museum. To miejsce przechowywania najważniejszych eksponatów epoki starożytności i dziedzictwa europejskiego. Już sam budynek to jeden z najczęściej odwiedzanych zabytków Londynu. Znajduje się tam największy w Europie zadaszony szklanym sufitem dziedziniec – Wielki Dziedziniec im. Królowej Elżbiety II, oraz wyjątkowe, najstarsze pomieszczenie zwane Biblioteką Króla. Jest jeszcze wiele miejsc i powodów dlaczego warto zobaczyć Londyn. Zabytki, których ilości nie sposób wymienić, pozostają na wiele lat w pamięci i zachęcają do powrotu do tego magicznego i mglistego miasta.

, , , , , , , ,

Comments are closed.