Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

27 lut 2017
01 mar 2017
Dodaj następny pokój

Londyn: zwiedzanie

Miasto, które przynajmniej raz w życiu trzeba odwiedzić, to z pewnością Londyn, zwiedzanie go pozostawia wiele niezapomnianych wrażeń. Nie tylko dzięki wspaniałym zabytkom, wielowiekowej tradycji i kulturze, ale również dlatego, że mieści on w sobie wiele kontrastów kulturowych.

Spacer po centrum Londynu

Już sam spacer wzdłuż Tamizy wystarczy, aby zobaczyć słynny Palace of Westminster – siedzibę Izby Lordów i Izby Gmin, z wieżą Big Ben. Idąc dalej spacerem po Downing Street zobaczysz słynną rezydencję premiera Anglii. Energii dodadzą Ci zakupione gorące orzeszki w karmelu i podziwianie rzeźb Salvadora Dali po drugiej stronie Tamizy. Decydując się na przejażdżkę London Eye, nawet w deszczową pogodę, zachwycisz się piękną panoramą miasta. Tak wyjątkowy dzień warto zwieńczyć zatrzymując się na magicznie oświetlonym Tower Bridge.

Londyn: zwiedzanie

Londyn: zwiedzanie – London Eye / fot. http://static.flickr.com/3238/2880149291_f68e1096c3.jpg

Tętniący życiem Londyn

Duszy miasta nie sposób zrozumieć korzystając jedynie z przygotowanych dla turystów atrakcji. Czy to będzie słynna zmiana warty pod Buckingham Palace, czy odwiedziny w Madame Tussauds. Dopiero wyjście poza zatłoczone i hałaśliwe centrum pozwoli Ci w pełni poczuć Londyn. Zwiedzanie miasta zacznij od wycieczki do starych dzielnic. To właśnie takie miejsca, jak dzielnica Kingstone oddają londyńskiego ducha. Usłyszysz tam czysty brytyjski akcent i odpoczniesz na słynnej herbatce five o’clock w kawiarni nad Tamizą. Z drugiej strony, warto pojechać na zakupy do alternatywnego i ekstrawaganckiego Camden Market w północnej części miasta – dzielnicy słynącej z rozrywki i handlu.

Londyn, zwiedzanie dla miłośników metropolii

Dla tych, którzy wysoko cenią sobie współczesną kulturę i atmosferę miejsca, Londyn szykuje prawdziwy raj. Warto wsiąść do piętrowego autobusu i wybrać się do jednej z multietnicznych dzielnic miasta, jak choćby Brixton, czy tzw. China Town – części dzielnicy Soho. Dodatkowych wrażeń dostarczy Ci zrezygnowanie z zakupów w marketach, na rzecz arabskich czy hinduskich sklepików lub próbowanie wschodniej kuchni na ulicznych stoiskach. Obowiązkowo sprawdź, co dzieje się w Barbican Art Gallery organizującej głośne wystawy jak Seduced : art & sex from antiquity to now, a ostatnią noc swojej podróży zaszalej na klubowym Soho.

, , , , , , , ,

Comments are closed.