Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

03 mar 2024
05 mar 2024
Dodaj następny pokój

Londyn: zwiedzanie

Miasto, które przynajmniej raz w życiu trzeba odwiedzić, to z pewnością Londyn, zwiedzanie go pozostawia wiele niezapomnianych wrażeń. Nie tylko dzięki wspaniałym zabytkom, wielowiekowej tradycji i kulturze, ale również dlatego, że mieści on w sobie wiele kontrastów kulturowych.

Spacer po centrum Londynu

Już sam spacer wzdłuż Tamizy wystarczy, aby zobaczyć słynny Palace of Westminster – siedzibę Izby Lordów i Izby Gmin, z wieżą Big Ben. Idąc dalej spacerem po Downing Street zobaczysz słynną rezydencję premiera Anglii. Energii dodadzą Ci zakupione gorące orzeszki w karmelu i podziwianie rzeźb Salvadora Dali po drugiej stronie Tamizy. Decydując się na przejażdżkę London Eye, nawet w deszczową pogodę, zachwycisz się piękną panoramą miasta. Tak wyjątkowy dzień warto zwieńczyć zatrzymując się na magicznie oświetlonym Tower Bridge.

tower bridge

Tętniący życiem Londyn

Duszy miasta nie sposób zrozumieć korzystając jedynie z przygotowanych dla turystów atrakcji. Czy to będzie słynna zmiana warty pod Buckingham Palace, czy odwiedziny w Madame Tussauds. Dopiero wyjście poza zatłoczone i hałaśliwe centrum pozwoli Ci w pełni poczuć Londyn. Zwiedzanie miasta zacznij od wycieczki do starych dzielnic. To właśnie takie miejsca, jak dzielnica Kingstone oddają londyńskiego ducha. Usłyszysz tam czysty brytyjski akcent i odpoczniesz na słynnej herbatce five o’clock w kawiarni nad Tamizą. Z drugiej strony, warto pojechać na zakupy do alternatywnego i ekstrawaganckiego Camden Market w północnej części miasta – dzielnicy słynącej z rozrywki i handlu.

Londyn, zwiedzanie dla miłośników metropolii

Dla tych, którzy wysoko cenią sobie współczesną kulturę i atmosferę miejsca, Londyn szykuje prawdziwy raj. Warto wsiąść do piętrowego autobusu i wybrać się do jednej z multietnicznych dzielnic miasta, jak choćby Brixton, czy tzw. China Town – części dzielnicy Soho. Dodatkowych wrażeń dostarczy Ci zrezygnowanie z zakupów w marketach, na rzecz arabskich czy hinduskich sklepików lub próbowanie wschodniej kuchni na ulicznych stoiskach. Obowiązkowo sprawdź, co dzieje się w Barbican Art Gallery organizującej głośne wystawy jak Seduced : art & sex from antiquity to now, a ostatnią noc swojej podróży zaszalej na klubowym Soho.

Comments are closed.