Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

04 gru 2021
06 gru 2021
Dodaj następny pokój

Lotnisko Paryż – Orly

Na skorzystanie z usług portu lotniczego Orly decyduje się rokrocznie około 30 milionów pasażerów, przybywających z Europy, Afryki, Azji Mniejszej oraz Karaibów. Lotnisko Paryż – Orly usytuowane jest 14 km na południe od Paryża, pozostając w bliskiej odległości od autostrady. Powierzchnia lotniska wynosi 15,3 km2.

Lotnisko Paryż Orly odloty

Przylatując do Prayża można wybrać następujące linie lotnicze: Aigle Azur, Air Algerie, Air Berlin,Air Caraibes Atlantique, Air Europa, Air France, Air Malta, Alitalia, British Airways, Corsair International, Cubana de Aviacion, easyJet, Iberia, TAP Portugal, Tunisair, Twin Jet. Lotnisko Paryż – Orly oferuje udanie się w podróż do takich miejsc jak m.in.: Ateny, Bamako, Barcelona, Casablanca, Dakar, Damaszek, Dusseldorf, Dżerba, Fez, Hawana, Heraklion, Kair, Kuala Lumpur, Lizbona, Luksor, Lyon, Madryt, Malta, Marrakesz, Marsylia, Nicea, Neapol, Oran, Oslo, Porto, Puerto Plata, Rzym, Tel Awiw, Tunis, Wagadugu, Warszawa. Wszystkie podane połączenia obejmują loty w dwie strony.

Lotnisko Paryż-Orly

Lotnisko Orly terminale

Wybudowany w latach 1957-1961 port lotniczy składa się z dwóch terminali: południowego Orly Sud oraz zachodniego Orly Ouest. Na każdym z terminali można dokonać zakupów w sklepach wolnocłowych, oferujących następujący asortyment: alkohole, papierosy, biżuterie, perfumy, kosmetyki, odzież, prasę oraz książki; wypłacić pieniądze z bankomatów, udać się do barów i restauracji czy zrelaksować się w salonie gier. Z myślą o osobach podróżujących z dziećmi zostały stworzone specjalne pomieszczenia, w których można np. przewinąć dziecko. Na terenie całego lotniska pasażerowie mają dostęp do bezprzewodowego Internetu.
Południowy terminal umożliwia wymianę pieniędzy w kantorach. Natomiast na terenie terminalu zachodniego znajduje się przechowalnia bagażu i pomieszczenie przeznaczone do wypoczynku.

Lotnisko Orly adres

Aéroport d’Orly,
Orly Sud 103,
94396 Orly Aérogare,
France
www.aeroportsdeparis.fr

Orly informacje

Najważniejsze informacje dotyczące zarówno podróży, jak i samego lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +33 1 7036 3950. Ponadto na terenie całego lotniska umieszczone są punkty informacyjne.

Orly parkingi

Lotnisko Paryż –Orly oferuje 8 stref parkingowy: P0, P1, P2, P3, P4, P5, P6, P7. W godzinach od 00:30 do 03:30 wszystkie parkingi prócz P5 są nieczynne. W zależności od wybranego parkingu, godzina postoju waha się od 2,5 EUR do 3,4 EUR ( od ok. 10 do 14 PLN) za pierwszą godzinę postoju, natomiast pozostawienie samochodu na terenie parkingu od 14 do 24 godzin będzie kosztować od 16 do 28,5 EUR (ok.66 -117 PLN). Cena za godzinę postoju uzależniona jest od odległości parkingu od terminali.

Wypożyczanie samochodów na lotnisku w Paryżu

Na terenie portu lotniczego Orly znajdują się filie wypożyczalni samochodów następujących firm: Avis, Budget, Europcar, Hertz, National Citer, Sixt, TT Car Transit, Peugeot Open Europe. W zależności od marki pojazdu, minimalny koszt wynajęcia samochodu na 24 godziny wynosi ok. 50 EUR ( ok. 200 PLN).

Mapa dojazdu

, ,

Comments are closed.