Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

09 lip 2020
11 lip 2020
Dodaj następny pokój
Drodzy Klienci, uprzejmie informujemy, że nasza infolinia jest czynna w godzinach od 9 do 15. Wszelkiego typu wątpliwości związane z rezerwacją i zwrotami prosimy kierować na adres: bok@bluesky.pl. Jeśli dana linia lotnicza odwołała przelot, to może Ci przysługiwać zwrot wartości zakupionego biletu lub voucher na podróż w innym terminie. Jednocześnie przypominamy, że warunki dotyczące zwrotów mogą się różnić w zależności od linii lotniczej i są obarczone długim okresem oczekiwania, a każda rezerwacja jest rozpatrywana indywidualnie oraz zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość.

Lotnisko Sabiha Gökçen

Stambuł stał się coraz chętniej odwiedzanym przez cudzoziemców miejscem. Lotnisko Sabiha Gökçen powstało ze względu na rosnącą ilość pasażerów wybierających się do tego miasta.Nazwa drugiego portu lotniczego, za którego pośrednictwem można dotrzeć do jedynej metropolii położonej na dwóch kontynentach, pochodzi od imienia i nazwiska pierwszej tureckiej kobiety pilota. Warto również wspomnieć, iż Sabiha Gökçen była adoptowaną córką samego Atatürka.

Przyloty i odloty

Port lotniczy obsługuje krajowe i międzynarodowe połączenia, do Stambułu można przylecieć z (lub polecieć do) takich krajów jak: Austria, Belgia, Chorwacja, Francja, Grecja, Macedonia, Mołdawia, Niemcy, Hiszpania, Rosja, Rumunia, Szwecja, Ukraina, Wielka Brytania, Włochy czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Ponadto port lotniczy oferuje wyloty do takich państw jak Iran, Izrael, Kazachstan, Kosowo, Kuwejt, Maroko, Pakistan, Syria, Tunezja. Lotnisko Sabiha Gökçenodbiera też pasażerów wylatujących z takich azjatyckich miast jak Tbilisi, Baku, Grozna czy Vladikavkazu. W ramach krajowych połączeń można udać się do następujących miast: Adana, Ankara, Antalya, Balikesir Körfez, Batman, Bodrum,Çanakkale, Dalaman, Denizli, Diyarbakir, Elazig, Erzincan, Erzurum,Gaziantep, Gökçeada, Hatay, Isparta, Izmir, Kars, Kayseri, Konya, Malatya, Mardin, Samsun, Sivas, Şanliurfa, Tokat, Trabzon, Uşak czy Zonguldak. Wszystkie wymienione powyżej połączenia obejmują loty w dwie strony.

Sabiha Gökçen transport

Sabiha Gökçen

Plan lotniska w Stambule

Port lotniczy Sabiha Gökçenusytuowany jest w części azjatyckiej Turcji, w odległości 12 km od Dystryktu Pendik i ok. 45 km na wschód od Stambułu. W skład lotniska wchodzą dwie hale, pierwsza z nich to hala odlotów, na którym umieszczone są dwa terminale: międzynarodowy i krajowy. Podróżni mogą wybrać się do jednej z 16 kawiarni lub restauracji, znajdujących się w tej części lotniska, zrobić zakupy, wymienić pieniądze, czy udać się do punktu pomocy medycznej. W hali wylotów można skorzystać z usług oferowanych przez oddziały czterech tureckich banków. Ponadto na terenie lotniska, w oznaczonych miejscach, znajdują się: punkt celny, przechowalnie bagażu, poczta, punkt informacyjny oraz Biuro Zaginionego Bagażu.

Sabiha Gökçen terminale

Lotnisko posiada dwa terminale: krajowy i międzynarodowy. 31. października 2009 roku zakończyła się przebudowa międzynarodowego terminala, który obecnie jest doskonałą wizytówką miasta i godnie reprezentuje Stambuł. Lotnisko do 2015 roku zostanie zmodernizowane, w wyniku prac ma powstać zintegrowany terminal krajowy i międzynarodowy, który w ciągu roku ma przyjąć do 10 mln podróżnych. Obecnie międzynarodowy terminal o powierzchni 20 000 m2, obsługuje 3 mln pasażerów rocznie. Składa się z trzech poczekalni: A i B – dla wylatujących oraz C dla przylatujących. W każdej poczekalni wylotów znajduje się 11 stanowisk, dokonujących odpraw oraz 4 wejścia na pokład samolotu. Ponadto obiekt wyposażony jest w automatyczny system transportu bagażu. Terminal krajowy jest znacznie mniejszy, jego powierzchnia wynosi ok. 2 000 m2 i 500 tys. osób decyduje się na podróż między tureckimi miastami za pośrednictwem rejsów oferowanych przez linie, obsługiwane przez lotnisko Sabiha Gökçen. W tej części budynku znajduje się również miejsce odprawy i system bagażowy.

Dojazd do lotniska Sabiha Gökçen

Jeśli chcesz dowiedzieś się więcej na temat dojazdu na lotnisko Sabiha Gökçen, odwiedź artykuł:  Sabiha Gökçen transport i dojazd. Droga na lotnisko jest także przedstawiona na poniższej mapie:

Adres lotniska:

Sabiha Gökcen International Airport 34912 Pendik Istanbul Turcja Tel. : +90 216 588 88 88; +90 216 585 50 00 Fax : +90 216 588 80 10 http://www.sabihagokcen.aero http://www.sgairport.com

Sabiha Gökçen parkingi

Na terenie lotniska znajduje się czterokondygnacyjny parking przystosowany dla osób niepełnosprawnych, pomieści on 4718 samochodów osobowych oraz 72 autobusy. Za korzystanie z miejsc parkingowych należy uiścić opłatę.

Wypożyczalnie samochodów na lotnisku w Istambule

Z lotniska do Stambułu dojechać można wypożyczonym samochodem. Na terenie lotniska Sabiha Gökçen swe usługi oferują następujące firmy: Aris, Bostanci Rent a Car, Budget, Central Rent a Car, EUROPCAR Rent a Car, Hertz, National Car Rental, Nord Rent a Car, Payless Car Rental i Sixt Rent. Koszt wypożyczenia samochodu na 1 dzień waha się od 20 do 60 EUR – cena uzależniona jest od typu samochodu oraz firmy oferującej swe usługi.

Dodatkowe informacje

Żeby zorientować się w cenach hoteli i hosteli w Stambule, odwiedź odpowiedni z artykułów: Hotele w Stambule Hostele w Stambule. Znajdziesz tam, między innymi, informacje o hotelach położonych w pobliżu lotniska. Aby uzyskać podstawowe informacje na temat lotnisk, odwiedź stronę: Lotniska w Stambule.

, , , , ,

Comments are closed.