Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

27 lut 2017
01 mar 2017
Dodaj następny pokój

Loty do Alicante

Loty do Alicante, Zamek św. Barbary, fot. Wojciech Chrząstek

Zamek św. Barbary w Alicante, fot. Wojciech Chrząstek

Alicante jest jednym z najważniejszych śródziemnomorskich portów Hiszpanii. Położone na południowo – wschodnim krańcu Półwyspu Iberyjskiego zachwyca pięknym położeniem, ciekawymi zabytkami oraz bogatą historią. Z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów i nic w tym dziwnego – loty do Alicante dostępne są z wielu miast Polski i świata, a długie, białe plaże miejskie są wręcz idealnym miejscem na spędzenie urlopu. Dodajmy do tego praktycznie gwarantowaną, rewelacyjną pogodę, dzięki której słońce świeci niemal cały czas, a Alicante jawi nam się jako prawdziwy raj.

Od III wieku p.n.e. tereny, na których dziś znajduje się miasto przechodziły z rąk do rąk, co szczególnie uwidocznia się w jego architekturze. Początkowo było pod władaniem kolonistów greckich i fenickich, następnie Rzymian, by wreszcie w VIII wieku pieczę nad nim przejęli Maurowie. Miasto, nazywane wtedy Vila Vela rozwijało się pod ich panowaniem do XIII wieku. Wtedy to zostało przejęte przez kastylijskiego króla Alfonso X i szybko stało się jednym z najważniejszym portów na Morzu Śródziemnym. Dopiero w latach 50. XX wieku Alicante przekształcono w prawdziwy ośrodek turystyczny. Od tego czasu jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać hotele, restauracje i punkty usługowe nastawione na potrzeby turystów. Uruchomiono także lotnisko, dzięki któremu tanie loty do Alicante z dowolnego miejsca w Europie stały się możliwe, a miasto dostępne dla każdego.

Alicante jako wakacyjny kurort jest bardzo popularne nie tylko wśród Hiszpanów, ale upodobali je sobie także Brytyjczycy i Francuzi. Pomimo tego miasto uchroniło się przed turystyką masową i szpecącymi ogromnymi wieżowcami, które tworzą panoramę pobliskiego Torrovieja czy Benidormie. Pobliska plaża w San Juan de Alicante uwielbiana jest szczególnie przez mieszkańców Madrytu. Oficjalnie prawie 15 % ludności miasta to obcokrajowcy, jednak przechadzając się jego ulicami łatwo można zauważyć, że jest ich znacznie więcej. Swoje miejsce znaleźli tutaj emigranci z Kolumbii, Maroka czy Algierii. Nie jest więc przesadą stwierdzenie, że Alicante jest miastem multikulturowym. Jedno jest pewne – miasto warto odwiedzić i poczuć jego południową atmosferę.  Będąc w Alicante wręcz nie możesz ominąć górującego nad miastem Zamku św. Barbary, a także starej dzielnicy Barrio de Cruz’ z pięknym kościołem Basílica de Santa María. Warto także zwiedzić Katedrę św. Mikołaja, miejski teatr i ratusz. Koniecznie też wybierz się na Plaza de Torros – to właśnie tutaj zobaczysz prawdziwą hiszpańską walkę byków!

Kiedy lecieć do Alicante?

Alicante charakteryzuje się klimatem śródziemnomorskim, co sprawia, że praktycznie nie ma takiego miesiąca w roku, w którym pogoda nie sprzyjałaby zwiedzaniu. Wręcz przeciwnie – miasto słynie ze słońca, które świeci tutaj przez ponad 300 dni w roku, a deszcz pojawia się sporadycznie. Nie bez powodu jest więc nazywane „Miastem Słońca”. Dzięki temu turyści chętnie decydują się właśnie na loty do Alicante i odwiedzają je przez cały rok. Zimy są tu łagodne, a lata suche i gorące. Oczywiście najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, kiedy średnia temperatura oscyluje wokół 25 stopni Celsjusza, a temperatura morza jest idealna do kąpieli. Wtedy też miasto odwiedza największa liczba turystów, a ceny idą w górę i warto mieć to na uwadze. Warto więc planując urlop zastanowić się nad przyjazdem przed sezonem lub zaraz po nim, kiedy pogoda w dalszym ciągu pozwala na plażowanie. Najchłodniej natomiast jest w okresie od grudnia do lutego. Średnia temperatura w tym czasie wynosi około 11, 12 stopni.

Loty do Alicante – praktyczne informacje

Do Alicante z Polski połączenia są obsługiwane przez linie lotnicze: Wizz Air. Z Polski najczęściej wybierane są połączenia lotnicze z takich miast jak . Ceny tanich lotów do Alicante z Polski wahają się od 159 do 318 PLN

Przylot do Alicante

W Alicante jest jedno lotnisko Saint Thom. Z Polski można również dolecieć na inne lotniska znajdujące się w pobliżu Alicante ‘Saint Thom'. Jednak cena i dostępność połączeń lotniczych na lotniska w pobliżu może się znacząco różnić od połączeń na lotnisko ‘Saint Thom'.

Loty do Alicante realizowane są z takich miast jak . Bezpośrednio do Alicante dolecisz z Krakowa i Wrocławia.

, , , , , ,

Comments are closed.