Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

15 sie 2020
17 sie 2020
Dodaj następny pokój
Drodzy Klienci, uprzejmie informujemy, że nasza infolinia jest czynna w godzinach od 9 do 15. Wszelkiego typu wątpliwości związane z rezerwacją i zwrotami prosimy kierować na adres: bok@bluesky.pl. Jeśli dana linia lotnicza odwołała przelot, to może Ci przysługiwać zwrot wartości zakupionego biletu lub voucher na podróż w innym terminie. Jednocześnie przypominamy, że warunki dotyczące zwrotów mogą się różnić w zależności od linii lotniczej i są obarczone długim okresem oczekiwania, a każda rezerwacja jest rozpatrywana indywidualnie oraz zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość.

Loty do Barcelony

Sagrada Familia, Loty do Barcelony

Sagrada Familia / fot. Wolfgang Staudt, flickr.com

Barcelona jest stolicą Katalonii oraz drugim po Madrycie największym miastem Hiszpanii. Miasto leży w północno-wschodniej części kraju, nad Morzem Śródziemnym. Początki Barcelony sięgają starożytności, w III w.p.n.e. powstała jako kolonia rzymska założona przez Fenicjan. W międzyczasie zajmowana była m.in. przez Kartagińczyków i Wizygotów, w 712 r. przez Maurów. W latach 874-1137 Barcelona była stolicą niezależnego hrabstwa, później Królestwa Aragonii, a następnie zjednoczyła się z Kastylią. W czasie wojen w XVIII w. i wojen napoleońskich na początku XIX w. Barcelona była wiele razy areną walk. Wiek XX to dla miasta czas burzliwego rozwoju handlu i przemysłu. W latach 1936-1939 w Hiszpanii miała miejsce wojna domowa, podczas której miasto obroniło się przez wojskami generała Franco. Dziś Barcelona jest nowoczesnym miastem, ważnym portem morskim i węzłem międzynarodowej komunikacji lotniczej (loty do Barcelony są jedną z ulubionych destynacji tanich linii). Ponadto, stolica Katalonii jest głównym ośrodkiem przemysłu samochodowego, komputerowego, przetwórczego i chemicznego regionu. Jest także ważnym ośrodkiem handlowo-finansowym Hiszpanii.
Barcelona ma 1,7 mln mieszkańców, natomiast cała aglomeracja liczy ponad 3,7 mln. Od stolicy Hiszpanii – Madrytu, dzieli ją 600 kilometrów. Barcelona posiada rozbudowaną sieć komunikacji miejskiej – metro, autobusy, tramwaje oraz taksówki. W mieście działa także sieć kolei podmiejskiej i kolej linowa kursująca na wzgórze Montjuic. Miasto słynie ze swojej architektury i stylu, uznane jest za jedno z najpiękniejszych miast Europy. Pełne jest urokliwych uliczek, parków i wspaniałych zabytków, spośród których do najsłynniejszych należą: Sagrada Familia, ulica La Rambla, Park Guell, Magiczna Fontanna, Pałac Narodowy, Katedra Santa Eulalia czy Kolumna Kolumba.
W 1992 r. Barcelona była gospodarzem Letnich Igrzysk Olimpijskich, dzięki czemu stała się jeszcze bardziej znana wśród turystów. Tanie loty do Barcelony sprawiają, że w ciągu roku odwiedza ją masa turystów. Chlubą miasta jest także jeden z najlepszych klubów piłkarskich świata – FC Barcelona. Do atrakcji należy też stadion Barcelony – Camp Nou, największy w Europie, mieszczący 98 800 widzów. Kolejną rzeczą, z której słynie Barcelona, jest katalońska kuchnia. Charakteryzuje się ciekawymi połączeniami owoców morza, ryb oraz różnego rodzaju mięs. Inną cechą tej kuchni jest stosowanie dużej ilości przypraw.

Kiedy lecieć do Barcelony?

Na obszarze Barcelony występuje bardzo przyjemny klimat śródziemnomorski, średnia temperatura w ciągu roku jest wysoka, natomiast opady są niskie. Zimy są tutaj łagodne i wilgotne, a lata suche. W najchłodniejszych miesiącach (styczeń-luty) średnia temperatura wynosi ok. 10°C, opady śniegu prawie się nie zdarzają. W najcieplejszych miesiącach (lipiec-sierpień) średnia temperatura wynosi ok. 30°C, a opady prawie nie występują. Jeśli celem podróży jest spędzenie większości czasu na plaży, najlepszym terminem na loty do Barcelony jest lato. Z nastawieniem na zwiedzanie, najodpowiedniejszym okresem jest wiosna i jesień, ze względu na słoneczną pogodę, jednak brak upałów i tłumów odwiedzających.
Ponadto, dobrym sposobem na poznanie kultury miasta jest zwiedzanie Barcelony według kalendarza imprez. Warto przed wyjazdem upewnić się, kiedy się odbędą konkretne święta. Do celebracji, które można uwzględnić należy m.in karnawał w lutym, podczas którego ma miejsce parada lub letni festiwal El Grec, w ramach którego na świeżym powietrzu odbywają się koncerty i przedstawienia. Ciekawą odskocznią może być wybranie się do Barcelony w ciągu Wielkiego Tygodnia, ponieważ tradycje wielkanocne w Katalonii znacznie różnią się od polskich.

Loty do Barcelony – praktyczne informacje

Do Barcelony z Polski połączenia są obsługiwane są przez linie lotnicze: Wizz Air. Z Polski najczęściej wybierane są połączenia lotnicze z takich miast jak . Ceny tanich lotów do Barcelony z Polski wahają się od 501 do 1002 PLN.

Przylot do Barcelony

W Barcelonie jest jedno lotnisko ‘ Saint Thom, lotnisko ‘ Sung Shan i lotnisko ‘ Dworzec Kolejowy Stuttgart‘. Z Polski można również dolecieć na inne lotniska znajdujące się w pobliżu Barcelony ‘Barcelona'. Jednak cena i dostępność połączeń lotniczych na lotniska w pobliżu może się znacząco różnić od połączeń na lotnisko ‘Saint Thom'.

Loty do Barcelony realizowane są z takich miast jak . Bezpośrednio do Barcelony dolecisz z Warszawy, Modlina, Poznania, Katowic oraz Gdańska.

, , , , , ,

Comments are closed.