Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

26 mar 2017
28 mar 2017
Dodaj następny pokój

Loty do Bilbao

Bilbao to stolica baskijskiej prowincji Bizkaia, leży w północnej części Hiszpanii, nad Zatoką Biskajską, nad rzeką Nervión. Jest najważniejszym miastem regionu, stanowi główny ośrodek gospodarczy, kulturalny i naukowy Kraju Basków. Na przestrzeni ostatnich lat to piękne miasto, w którym cały czas element wiejski przeplata się z miejskim, zapracowało na tytuł jednego z najbardziej awangardowych w Europie. Jest to wynik pracy sławnych architektów, którzy często realizowali swoje projekty w ramach rewitalizacji dawnych terenów przemysłowych.

Licznie powstające w ostatnim czasie muzea, sale wystawowe oraz koncertowe mają przyciągnąć do Bilbao jeszcze większe rzesze turystów. Szlagierowym efektem tej polityki jest niepowtarzalne Muzeum Guggenheima, które imponuje zarówno swoimi zbiorami, jak i nowoczesną architekturą. Jednak Bilbao to również wyjątkowe zabytki o bardzo bogatej historii. Szczególnie interesującym miejscem jest średniowieczne Stare Miasto o XIV-wiecznym układzie urbanistycznym. Poza tym to także olśniewające kościoły, katedry, pałace i forty, będące na przestrzeni wieków świadkami wielu istotnych wydarzeń historycznych. Równie ciekawymi obiektami wartymi zobaczenia są dwa imponujące mosty – Most Biskajski oraz Zubizuri, co po baskijsku oznacza “biały most”.

Natomiast dla każdego fana piłki nożnej za obowiązkowy punkt programu należy uznać najstarszy stadion w Hiszpani – San Mamés, na którego murawie swoje mecze rozgrywa miejscowa drużyna Athletic Bilbao.

Muzeum Guggenheima w Bilbao loty do Bilbao

Muzeum Guggenheima w Bilbao / fot. http://www.flickr.com/photos/52355315@N08/5757505269/

Kiedy do Bilbao?

Bilbao można zwiedzać niezależnie od pory roku, gdyż panujący klimat należy do bardzo przyjemnych. Jest tu ciepło, a temperatura rzadko kiedy spada poniżej zera, podobnie nieczęsto zdarza się, by osiągała skrajnie wysoki poziom. Jedynym mankamentem pogodowym są, spowodowane bliskim sąsiedztwem oceanu, częste opady i zachmurzenie nieba nad Bilbao. Warto mieć na uwadze, że Hiszpania gości co roku miliony turystów, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, dlatego podróżni chcący uniknąć tłoku i wyższych cen powinni wybrać termin podróży poza sezonem letnim.

Pod koniec czerwca odbywa się duży festiwal artystyczny, natomiast w połowie sierpnia ma miejsce Wielki Tydzień w Bilbao. Są to wydarzenia będące źródłem świetnej rozrywki, jednak ich popularność przekłada się również na problem z noclegiem w tych dniach, o czym należy pamiętać planując wyjazd.

Bilbao loty – praktyczne informacje

Loty do Bilbao z Polski obsługiwane są przez linie lotnicze: Air France. Ceny lotów do Bilbao z Polski wahają się od 670 do 1340 PLN. Najtańsze loty do Bilbao są obecnie z lotnisk w miastach takich jak .

Przylot do Bilbao

W Bilbao jest jedno lotnisko Saint Thom. Z Polski można również dolecieć na inne lotniska znajdujące się w pobliżu Bilbao ‘Saint Thom'. Jednak cena i dostępność połączeń lotniczych na lotniska w pobliżu może się znacząco różnić od połączeń na lotnisko ‘Saint Thom'.


Pogoda - Hiszpania, Bilbao

Dziś
18°C
8°C
Wiatr19km/h
Deszcz1.7mm
27.03pn
17°C
7°C
Wiatr16km/h
Deszcz2.1mm
28.03wt
19°C
8°C
Wiatr7km/h
Deszcz0.0mm
29.03śr
24°C
12°C
Wiatr13km/h
Deszcz0.0mm
30.03cz
22°C
11°C
Wiatr20km/h
Deszcz3.7mm

,

Comments are closed.