Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

04 gru 2021
06 gru 2021
Dodaj następny pokój

Loty do Budapesztu

Obecna stolica Węgier powstała dopiero w XIX wieku z połączenia miejscowości położonych po obu brzegach Dunaju – Budy i Pesztu. Dziś jest to jedna z najważniejszych metropolii w Europie Środkowej, z liczbą ludności zbliżającą się do 2 milionów. W przeszłości tereny zamieszkiwali Celtowie, w średniowieczu Buda stała się główną osadą Węgrów, nękana była przez Turków, a z czasem stała się ważnym miastem Austro-Węgier. Turystów do Budapesztu przyciągają przede wszystkim wspaniałe zabytki, m.in. Zamek Królewski w Budzie, Aleja Andrassy’ego, uwagę przyciągają też liczne mosty.

Kiedy do Budapesztu?

Budapeszt leży w strefie klimatu umiarkowanego, najlepszy czas na wizytę do okres wiosenno-letni, jednak atrakcje dostępne są przez cały rok. Wybierając się do miasta, koniecznie trzeba zaplanować wizytę w budapesztańskich muzeach. To metropolitarne, węgierskie miasto jest też doskonałym miejscem na spędzenie interesującego weekendu. Turystów przyciągają liczne kluby, dyskoteki oraz imprezy kulturalne.

Budapeszt loty – praktyczne informacje

Loty do Budapesztu z Polski obsługiwane są przez linie lotnicze: Wizz Air. Ceny lotów do Budapesztu z Polski wahają się od 255 do 510 PLN. Najtańsze loty do Budapesztu są obecnie z lotnisk w miastach .

Przylot do Budapesztu

W Budapeszcie jest jedno lotnisko Saint Thom. Z Polski można również dolecieć na inne lotniska znajdujące się w pobliżu Budapesztu ‘Saint Thom'. Jednak cena i dostępność połączeń lotniczych na lotniska w pobliżu może się znacząco różnić od połączeń na lotnisko ‘Saint Thom'.


,

Comments are closed.