Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

04 gru 2021
06 gru 2021
Dodaj następny pokój

Loty do Bukaresztu

Bukareszt jest stolicą i największym miastem Rumunii, stanowi centrum przemysłowo-usługowo kraju. Położone nad rzeką Dymbowicą w południowo-wschodniej części kraju. Jeszcze sto lat temu nazywany “Paryżem wschodu”, niestety wraz z upływem lat, głównie w efekcie zniszczeń wojennych, kataklizmów oraz destrukcyjnych rządów dyktatorskich stracił na swoim blasku. Jednak to cały czas bardzo atrakcyjne turystycznie miejsce. Odzwierciedleniem burzliwej historii miasta jest mieszanka zabudowy historycznej, socrealistycznej oraz nowoczesnej. O czasach świetności Bukaresztu przypominają wciąż liczne zabytki z tego okresu oraz muzea. Stolica Rumunii pełna jest architektonicznych niespodzianek. Natkniemy się tu na zabytkowe klasztory, cerkwie i wspaniałe eklektyczne oraz neoklasycystyczne budowle. Szczególną uwagę przykuwa potężny Pałac Parlamentu, największy pod względem kubatury budynek w Europie.

Kiedy do Bukaresztu?

Do Bukaresztu można się wybrać właściwie o każdej porze roku. Klimat zbliżony jest do tego panującego w Polsce, różnicę stanowi większe nasłonecznienie obszaru, co przekłada się również na wyższą średnią temperaturę powietrza. Jednak wielu turystów twierdzi, że najlepszym okresem na zwiedzanie Bukaresztu jest koniec września i październik. Drzewa mieniące się wspaniałymi barwami jesieni, w połączeniu z pięknymi zabytkami sprawiają, że pobyt w o tej porze roku to niezapomniane przeżycie.

Bukareszt loty – praktyczne informacje

Loty do Bukaresztu z Polski obsługiwane są przez linie lotnicze: LOT. Ceny lotów do Bukaresztu z Polski wahają się od 566 do 1132 PLN. Najtańsze loty do Bukaresztu są obecnie z lotnisk w miastach takich jak .

Przylot do Bukaresztu

W Bukareszcie są dwa lotniska Saint Thom i Sung Shan.


,

Comments are closed.