Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

04 gru 2021
06 gru 2021
Dodaj następny pokój

Loty do Francji

Wieża Eiffla w Paryżu

Wieża Eiffla w Paryżu Fot. Dreamstime

Loty do Francji

Kraj który przez stulecia był kulturalną stolicą świata, ma do zaoferowania ogromną liczbę atrakcji. Pierwsze skojarzenie z Francją to prawdopodobnie kuchnia lub wieża Eiffla. Niezwykle bogata i otwarta kultura wchłaniała przez setki lat rozmaite wpływy. Wizyta w tym pięknym kraju nie powinna ograniczać się do zwiedzania Paryża. Malownicze zamki nad Loarą czy Lazurowe Wybrzeże urzekają swoim pięknem i wyjątkową atmosferą. Spędzenie urlopu we Francji to także doskonała okazja do spróbowania najlepszej kuchni świata. Niezależnie jaką formę wypoczynku wybierzesz, Francja na długo pozostanie w twojej pamięci.

Informacje ogólne

Francja należy do krajów bezpiecznych. Odwiedzający powinni jednak uważać, podobnie jak w większości państw na kieszonkowców, szczególnie w większych miastach. Językiem urzędowym jest francuski, i warto poznać chociażby jego podstawy. Wielu mieszkańców może nie chcieć udzielić pomocy turyście zwracającemu się jedynie w języku angielskim. Obowiązującą walutą jest euro (EUR) dzielące się na 100 euro centów.

Klimat

Klimat jest umiarkowany i łagodny. Decydując się na loty do Francji możesz być niemal pewien, że na północy nie trafisz na upały ani na przejmujące mrozy. Częstym zjawiskiem są poranne deszcze, dlatego konieczne jest zaopatrzenie się w parasol. Zupełnie inaczej prezentuje się aura na południu. Lata bywają tam suche, a temperatura powietrza nierzadko sięga 30 stopni Celsjusza. Czasami zdarzają się silne burze oraz gwałtowne opady gradu.

Bezpośrednie loty do Francji

Bezpośrednie połączenia lotnicze do Paryża realizowane są z większości lotnisk. W ofercie znajdują się oferty zarówno tanich jak i regularnych przewoźników. Dodatkowo do Nicei oraz Grenoble dotrzeć można z Warszawy

Miejsca warte odwiedzenia

We kraju sztuki i sera znajduje się wiele miejsc wartych odwiedzenia. Jeśli kochasz piękne widoki oraz olśniewające zabytki, to loty do Francji są idealne dla ciebie. Oto jedne z piękniejszych zakątków tego kraju:

  1. -plaża w Normandii – miejsce lądowania wojsk aliantów podczas II wojny światowej. Monumentalny pomnik historii.
  2. -Carnac – plaża w Bretanii znana z wspaniałych megalitów.
  3. -Strasburg – wspaniałe iglice kościołów.
  4. -Dolina Loary – malownicze zamki
  5. -Paryż – pałac w Wersalu oraz liczne muzea sztuki.
  6. -Cluny – ruiny średniowiecznego opactwa.
  7. -Lyon – domy tkaczy i renesansowa zabudowa.
  8. -Bordeaux – stolica wina w której życie ożywa nocą.

,

Comments are closed.