Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

04 gru 2021
06 gru 2021
Dodaj następny pokój

Loty do Johannesburga

Johannesburg jest największym miastem Republiki Południowej Afryki. Leży w północno-wschodniej części kraju, na płaskowyżu Wysoki Weld (ok. 1700 metrów n.p.m.), około pięćdziesięciu kilometrów od stolicy, Pretorii. Ze względu na bliskość zasobnych w surowce mineralne gór Witwatersrand, miasto jest jednym z głównych światowych ośrodków handlu złotem i diamentami. Sam Johannesburg nie ma do zaoferowania wielu turystycznych atrakcji, ale jest tradycyjnym węzłem przesiadkowym w lotach do Kapsztadu, Durbanu i Parku Narodowego Krugera. Nie brak też atrakcji w najbliższej okolicy miasta, takich jak Lion Park czy Elephant Sanctuary.

Kiedy do Johannesburga

Johannesburg leży w strefie klimatu zwrotnikowego suchego. Latem temperatury często przekraczają 30°C, jednak upał jest łagodzony przez wiatr i małą wilgotność powietrza. Zimą, czyli między czerwcem a sierpniem, ze względu na górskie położenie jest znacznie chłodniej: zdarzają się przymrozki i opady śniegu. Najbardziej dogodnym czasem na podróż do Johannesburga są więc miesiące marzec i kwiecień oraz wrzesień i październik. Jednak do pobliskiego Mmabatho „Sun City” — afrykańskiego Las Vegas — można się wybrać o każdej porze roku.

Johannesburg loty – praktyczne informacje

Loty do Johannesburga z Polski obsługiwane są przez linie lotnicze: . Ceny lotów do Johannesburga z Polski wahają się od do PLN. Loty do Johannesburga realizowane są z takich miast jak . Jednak najtańsze połączenia są obecnie z lotnisk w miastach .

Przylot do Johannesburga

W Johannesburgu jest jedno . Z Polski można również dolecieć na inne lotniska znajdujące się w pobliżu Johannesburga. Jednak cena i dostępność połączeń lotniczych na lotniska w pobliżu może się znacząco różnić od połączeń na lotnisko .


,

Comments are closed.