Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

26 mar 2017
28 mar 2017
Dodaj następny pokój

Loty do Katanii

Katania to miasto położone we Włoszech, na wschodnim wybrzeżu Sycylii – największej wyspy Morza Śródziemnego, u stóp budzącej zarówno podziw jak i strach Etny. Jest to jeden z niewielu czynnych na świecie wulkanów, który w dużej mierze ukształtował współczesne oblicze miasta. Jest to fascynujące miejsce, przyciągające ciepłym morzem i pięknymi, szerokimi plażami otoczonymi wysokimi klifami.

Jednak Katania to nie tylko urokliwe wybrzeże, ale również zachwycające centrum miasta, w którym starożytne ruiny przeplatają się z budynkami, pełno tu wąskich uliczek i kameralnych miejsc. Jednym z najciekawszych jest piękny plac Pazza del Duomo, wokół którego wznoszą się barokowe budowle, a wśród nich, prawdziwa perła architektury barokowej, XI-wieczna Katedra. W centralnym punkcie placu znajduje się, będąca symbolem miasta, fontanna w kształcie słonia. Równie duże wrażenie robi wzniesiony przez Fryderyka XI zamek Ursino. Natomiast dopełnieniem idealnej atmosfery wypoczynku w Katanii jest, słynąca z wyjątkowej gościnności, lokalna społeczność oraz wyborna kuchnia włoska.

Kiedy do Katanii?

Słońce nad Katanią świeci przez niemal cały rok, a panujący w całej Sycylii klimat podzwrotnikowy morski charakteryzuje się gorącym i suchym latem oraz ciepłą i wilgotną zimą. Największą popularnością wśród turystów cieszą się miesiące sezonu letniego, jednak to na maj, czerwiec, wrzesień i październik przypadają najprzyjemniejsze temperatury powietrza, gdyż nie jest aż tak upalnie.

Katania loty – praktyczne informacje

Loty do Katanii z Polski obsługiwane są przez linie lotnicze: Wizz Air. Ceny lotów do Katanii z Polski wahają się od 258 do 516 PLN. Najtańsze Loty do Katanii są obecnie z lotnisk w miastach .

Przylot do Katanii

W Katanii jest jedno lotnisko Saint Thom. Z Polski można również dolecieć na inne lotniska znajdujące się w pobliżu Katanii ‘Saint Thom'. Jednak cena i dostępność połączeń lotniczych na lotniska w pobliżu może się znacząco różnić od połączeń na lotnisko ‘Saint Thom'.


Pogoda - Włochy, Katania

Dziś
24°C
9°C
Wiatr9km/h
Deszcz0.0mm
27.03pn
20°C
8°C
Wiatr11km/h
Deszcz0.0mm
28.03wt
17°C
6°C
Wiatr10km/h
Deszcz4.9mm
29.03śr
19°C
8°C
Wiatr6km/h
Deszcz0.1mm
30.03cz
20°C
9°C
Wiatr8km/h
Deszcz0.2mm

,

Comments are closed.