Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

08 lip 2020
10 lip 2020
Dodaj następny pokój
Drodzy Klienci, uprzejmie informujemy, że nasza infolinia jest czynna w godzinach od 9 do 15. Wszelkiego typu wątpliwości związane z rezerwacją i zwrotami prosimy kierować na adres: bok@bluesky.pl. Jeśli dana linia lotnicza odwołała przelot, to może Ci przysługiwać zwrot wartości zakupionego biletu lub voucher na podróż w innym terminie. Jednocześnie przypominamy, że warunki dotyczące zwrotów mogą się różnić w zależności od linii lotniczej i są obarczone długim okresem oczekiwania, a każda rezerwacja jest rozpatrywana indywidualnie oraz zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość.

Loty do Lyonu

Trzecie co do wielkości miasto Francji położone jest w środkowo-wschodniej jej części i liczy niemal półtora miliona mieszkańców. Lyon jest obecnie stolicą departamentu Rodan-Alpy i ma za sobą liczącą wieleset lat historię. Założony został już w I wieku p.n.e., z czasem był zajmowany przez Burgundów, Franków, był częścią Cesarstwa Niemieckiego, a w XIV wieku został ostatecznie wcielony do Francji. Z racji długiej historii, w mieście znaleźć można wiele interesujących zabytków. Na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO wpisana została zabytkowa starówka. Lyon to również kolebka filmu, ponieważ właśnie z tego miasta wywodzą się bracia Lumiere, którzy zbudowali pierwszy kinematograf.

Kiedy do Lyonu?

Ze względu na położenie Lyon posiada charakterystyczny, ciepły klimat. Na wycieczkę najlepiej jest wybrać okres wiosenno-letni, ale z powodzeniem można też podróżować do Lyonu przez cały rok. Turystów zazwyczaj najbardziej interesują zabytki pochodzące jeszcze z czasów rzymskich, warto też obejrzeć obiekty renesansowe z imponującą katedrą św. Jana Chrzciciela. Region przyciąga też prawdziwych koneserów wina, którzy doceniają smak uprawianych w dolinie Rodanu winorośli.

Lyon loty – praktyczne informacje

Loty do Lyonu z Polski obsługiwane są przez linie lotnicze: Wizz Air. Ceny lotów do Lyonu z Polski wahają się od 521 do 1042 PLN. Loty do Lyonu realizowane są z takich miast jak . Jednak najtańsze połączenia są obecnie z lotnisk w miastach .

Przylot do Lyonu

W Lyonie jest jedno lotnisko Saint Thom. Z Polski można również dolecieć na inne lotniska znajdujące się w pobliżu Lyonu ‘St-Exupery'. Jednak cena i dostępność połączeń lotniczych na lotniska w pobliżu może się znacząco różnić od połączeń na lotnisko ‘Saint Thom'.


,

Comments are closed.