Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

27 lut 2017
01 mar 2017
Dodaj następny pokój

Loty do Malagi

Katedra Wcielenia w Maladze, loty do Malagi

Katedra Wcielenia w Maladze / fot. http://www.flickr.com/photos/europealacarte/5062710544/

Malaga to jedno z najchętniej wybieranych miejsc w południowej Hiszpanii. To andaluzyjskie miasteczko położone jest nad samym Morzem Śródziemnym u podnóża Gór Betyckich. Czy można sobie wyobrazić lepsze połączenie – zwłaszcza, gdy nie możesz zdecydować się czy swój urlop wolisz spędzić w górach czy nad morzem?!

Pamiętaj, że hiszpańska Malaga ma Ci znacznie więcej do zaoferowania niż tylko idealne położenie geograficzne. Malaga to miejsce, które słynie przede wszystkim z upraw winogron. Nie dziwi, więc nikogo, że to właśnie to hiszpańskie miasteczko przyciąga fanów czerwonego wina i dobrej zabawy, aż do białego rana. Malaga słynie bowiem z hucznych imprez – zwłaszcza obchodzenia świąt religijnych. To właśnie tutaj możesz przekonać się, że strefa profanum i sacrum może stanowić jedną niepowtarzalną całość. Pomimo, że te hiszpańskie miasteczko słynie z ogromnej religijności, nie zapomina także o czerpaniu radości z życia i hucznego imprezowania.

Zarezerwuj loty do Malagi, abyś mógł jak najszybciej zobaczyć jak dokonuję się ten mały andaluzyjski cud. Polecam zwłaszcza udział w Semana Santa, czyli hiszpańskim Wielkim Tygodniu. W trwających wówczas procesjach, zobaczysz olbrzymie platformy, na których umieszczone są figurki (choć trudno raczej je tak nazwać ze względu na swój majestatyczny wygląd) Matki Boskiej i Jezusa Chrystusa.

Warto wybrać także tanie loty do Malagi, aby na własne oczy zobaczyć piąte co do wielkości miasto w Hiszpanii, które słynie głównie z malowniczego, średniowiecznego portu. To właśnie w Maladze zobaczysz także jeden z najstarszych rzymskich amfiteatrów czy też renesansowy pałac Count of Bellavista, w którym obecnie znajduję się Muzeum Picassa. Jeśli wolisz klimaty bardziej ludowe, Mesón de la Victoria chętnie zaprosi Cię do zwiedzenia, abyś mógł sam przekonać się jak kiedyś wyglądały siedemnastowieczne gospody. Malaga skrywa jednak przed Tobą też mroczne tajemnice, a jedna z nich jest związana z tamtejszą Katedrą Wcielenia. Co znaczy la manquita i co ma ona wspólnego ze wspomnianą katedrą?! O tym, przekonaj się najlepiej już sam podczas zwiedzania Malagi z przewodnikiem!

Kiedy lecieć do Malagi?

Malaga to hiszpańskie miasto, w którym zdawać by się mogło nieustannie świeci słońce. Mimo, że klimat jest tutaj naprawdę cudowny, to warto pamiętać, że także i tego miasta nie mogą ominąć deszcze. Warto, abyś jak najszybciej i najdokładniej zaznajomił się z statystycznymi informacjami dotyczącymi lokalnej pogody i zarezerwował loty do Malagi. Przykładowo, najlepszymi miesiącami do zwiedzania Malagi są czerwiec i lipiec,gdy temperatury wynoszą średnio około 29 stopni Celsjusza a lipiec jest miesiącem prawie bezdeszczowym. Jeśli chcesz trafić na największy żar z nieba, wybierz sierpień, ale licz się z tym, że mogą pojawić się również sporadyczne opady. Dla fanów ciepłej wody w morzu, najlepszym miesiącem okaże się wrzesień, gdy temperatura wody wynosić będzie nawet 25 stopni Celsjusza.

Malaga to jednak nie tylko miejsce, gdzie masz zagwarantowaną wspaniałą, gorącą i prawie bezdeszczową pogodą, ale również Twój zakątek na ziemi, gdzie będziesz mógł wziąć udział w wyjątkowo atrakcyjnych festiwalach oraz religijnych procesjach. Do Malagi najlepiej wybrać się w okresie Bożego Narodzenia, gdyż to właśnie wtedy ulicami andaluzyjskiego miasteczka odbywa się święto Trzech Króli, a okolicznym dzieciom rozdawane są cukierki. Natomiast, jeśli masz w sobie choć odrobinę zadatków na wyrafinowanego kupca, wybierz się w sierpniu na targi w Maladze i zdobądź swoje cenne trofea, którymi będziesz mógł pochwalić się po powrocie z udanej podróży.

Loty do Malagi – praktyczne informacje

Do Malagi z Polski połączenia są obsługiwane są przez linie lotnicze: Ryanair. Z Polski najczęściej wybierane są połączenia lotnicze z takich miast jak . Ceny tanich lotów do Malagi z Polski wahają się od 328 do 656 PLN.

Przylot do Malagi

W Maladze jest jedno lotnisko ‘ Saint Thom‘. Z Polski można również dolecieć na inne lotniska znajdujące się w pobliżu Malagi ‘Saint Thom'. Jednak cena i dostępność połączeń lotniczych na lotniska w pobliżu może się znacząco różnić od połączeń na lotnisko ‘Saint Thom'.

Loty do Malagi realizowane są z takich miast jak . Bezpośrednio do Malagi dolecisz z Warszawy, Krakowa, Poznania, Katowic, Gdańska, Rzeszowa, Szczecina, Bydgoszczy oraz Wrocławia.

Pogoda - Hiszpania, Malaga

Dziś 28.02wt 01.03śr 02.03czw 03.03pt
Częściowe zachmurzenie Częściowe zachmurzenie Częściowe zachmurzenie

21°C 10°C

21°C 9°C

20°C 8°C

22°C 7°C

22°C 8°C
Wiatr 11 km/h Deszcz
0.0 mm
Wiatr 12 km/h Deszcz
0.0 mm
Wiatr 7 km/h Deszcz
0.0 mm
Wiatr 4 km/h Deszcz
0.0 mm
Wiatr 7 km/h Deszcz
0.0 mm

, , , , , ,

Comments are closed.