Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

08 lip 2020
10 lip 2020
Dodaj następny pokój
Drodzy Klienci, uprzejmie informujemy, że nasza infolinia jest czynna w godzinach od 9 do 15. Wszelkiego typu wątpliwości związane z rezerwacją i zwrotami prosimy kierować na adres: bok@bluesky.pl. Jeśli dana linia lotnicza odwołała przelot, to może Ci przysługiwać zwrot wartości zakupionego biletu lub voucher na podróż w innym terminie. Jednocześnie przypominamy, że warunki dotyczące zwrotów mogą się różnić w zależności od linii lotniczej i są obarczone długim okresem oczekiwania, a każda rezerwacja jest rozpatrywana indywidualnie oraz zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość.

Loty do Marsylii

Marsylia zwana Bramą do Morza Śródziemnego to najstarsze miasto Francji, położone w południowej części kraju, w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże. Swój przydomek zawdzięcza portowi funkcjonującemu od 2600 lat, który stanowi najważniejszy punkt miast. Obecnie Marsylia jest największym portem we Francji i trzecim w Europie. Właśnie okolice Starego Portu to obowiązkowy punkt na trasie każdego turysty, dzielnica portowa pełna jest barwnych tawern, barów i restauracji, w których można skosztować lokalnych morskich przysmaków.

Wyjątkowego uroku Marsylii nadaje fakt, że prawie połowę powierzchni miasta stanowią naturalne przestrzenie, wiele tu różnego rodzaju ogrodów i parków. Jednym z najpiękniejszych obiektów Marsylii, który z pewnością należy zobaczyć jest wybudowana w drugiej połowie XIX wieku Bazylika Notre-Damme-de-la-Garde. Poza tym warto pokusić się na wizytę w opactwie San Victor, XVII-wiecznym ratuszu miejskim, czy też pełniącym funkcje więzienia, zamku Château d’If znajdującym się na skalistej wysepce If.

Kiedy do Marsylii?

Panujący w Marsylii klimat śródziemnomorski podzwrotnikowy charakteryzuje się bardzo krótkimi, łagodnymi i wilgotnymi zimami, natomiast lato jest wyjątkowo długi i przyjemne. Oczywiście najwyższe temperatury panują w sezonie letnim, jak i również dni są wtedy dłuższe, dlatego okres pomiędzy czerwcem a wrześniem jest uważany za najlepszy na wypoczynek w Marsylii. Poza tym właśnie na miesiąca letnie przypada najwięcej lokalnych wydarzeń i festiwali.

Marsylia loty – praktyczne informacje

Loty do Marsylii z Polski obsługiwane są przez linie lotnicze: Ryanair. Ceny lotów do Marsylii z Polski wahają się od 673 do 1346 PLN. Loty do Marsylii realizowane są takich miast jak . Jednak najtańsze połączenia są obecnie z lotnisk w miastach .

Przylot do Marsylii

W Marsylii jest jedno lotnisko Saint Thom. Z Polski można również dolecieć na inne lotniska znajdujące się w pobliżu Marsylii ‘Marsylia'. Jednak cena i dostępność połączeń lotniczych na lotniska w pobliżu może się znacząco różnić od połączeń na lotnisko ‘Saint Thom'.


,

Comments are closed.