Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

04 gru 2021
06 gru 2021
Dodaj następny pokój

Loty do Melbourne

Melbourne jest drugim pod względem wielkości miastem Australii po Sydney, byłą stolicą tego kraju, a obecną stanu Wiktoria. Leży nad u ujścia rzeki Yarra do zatoki Port Philip, w południowo-wschodniej części kontynentu. Nazywane „kulturalną stolicą Australii” i słynące z wspaniałych zabytków epoki wiktoriańskiej, jest zarazem jednym z najnowocześniejszych miast świata. Stanowi znakomity punkt wypadowy do zwiedzania całego regiony i podziwiania oszałamiającej przyrody Doliny Yarry, gór Dandenong, Grampianów, Alp Australijskich z Górą Kościuszki czy parku narodowego Port Campbell. Stąd też najłatwiej się wybrać na „piknik pod Wiszącą Skałą”.

Kiedy do Melbourne

Melbourne leży w strefie klimatu przejściowego morskiego, który cechuje duża zmienność wilgotności i temperatur, nawet w ciągu dnia. Najwięcej opadów notuje się w czasie australijskiej zimy, czyli od czerwca do sierpnia, tutejsze lato — grudzień-luty — jest względnie suche, ale bardzo upalne. Z tego względu najbardziej komfortową porą na podróż do Melbourne są miesiące wiosenne (październik-listopad) i jesienne (marzec-kwiecień). Ale również lato i zima mają tu swoje zalety: wspaniałe, niekończące się plaże i Góry Śnieżne z świetnie przygotowanymi ośrodkami narciarskimi.

Melbourne loty – praktyczne informacje

Loty do Melbourne z Polski obsługiwane są przez linie lotnicze: Air China. Ceny lotów do Melbourne z Polski wahają się od 3605 do 7210 PLN. Loty do Melbourne realizowane są z takich miast jak . Jednak najtańsze połączenia są obecnie z lotnisk w miastach .

Przylot do Melbourne

W Melbourne jest jedno lotnisko Saint Thom. Z Polski można również dolecieć na inne lotniska znajdujące się w pobliżu Melbourne ‘Saint Thom'. Jednak cena i dostępność połączeń lotniczych na lotniska w pobliżu może się znacząco różnić od połączeń na lotnisko ‘Saint Thom'.


,

Comments are closed.