Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

23 kwi 2021
25 kwi 2021
Dodaj następny pokój
Drodzy Klienci, uprzejmie informujemy, że nasza infolinia jest czynna w godzinach od 9 do 20. Wszelkiego typu wątpliwości związane z rezerwacją i zwrotami prosimy kierować na adres: bok@bluesky.pl. Jeśli dana linia lotnicza odwołała przelot, to może Ci przysługiwać zwrot wartości zakupionego biletu lub voucher na podróż w innym terminie. Jednocześnie przypominamy, że warunki dotyczące zwrotów mogą się różnić w zależności od linii lotniczej i są obarczone długim okresem oczekiwania, a każda rezerwacja jest rozpatrywana indywidualnie oraz zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość.

Loty do Melbourne

Melbourne jest drugim pod względem wielkości miastem Australii po Sydney, byłą stolicą tego kraju, a obecną stanu Wiktoria. Leży nad u ujścia rzeki Yarra do zatoki Port Philip, w południowo-wschodniej części kontynentu. Nazywane „kulturalną stolicą Australii” i słynące z wspaniałych zabytków epoki wiktoriańskiej, jest zarazem jednym z najnowocześniejszych miast świata. Stanowi znakomity punkt wypadowy do zwiedzania całego regiony i podziwiania oszałamiającej przyrody Doliny Yarry, gór Dandenong, Grampianów, Alp Australijskich z Górą Kościuszki czy parku narodowego Port Campbell. Stąd też najłatwiej się wybrać na „piknik pod Wiszącą Skałą”.

Kiedy do Melbourne

Melbourne leży w strefie klimatu przejściowego morskiego, który cechuje duża zmienność wilgotności i temperatur, nawet w ciągu dnia. Najwięcej opadów notuje się w czasie australijskiej zimy, czyli od czerwca do sierpnia, tutejsze lato — grudzień-luty — jest względnie suche, ale bardzo upalne. Z tego względu najbardziej komfortową porą na podróż do Melbourne są miesiące wiosenne (październik-listopad) i jesienne (marzec-kwiecień). Ale również lato i zima mają tu swoje zalety: wspaniałe, niekończące się plaże i Góry Śnieżne z świetnie przygotowanymi ośrodkami narciarskimi.

Melbourne loty – praktyczne informacje

Loty do Melbourne z Polski obsługiwane są przez linie lotnicze: Air China. Ceny lotów do Melbourne z Polski wahają się od 3605 do 7210 PLN. Loty do Melbourne realizowane są z takich miast jak . Jednak najtańsze połączenia są obecnie z lotnisk w miastach .

Przylot do Melbourne

W Melbourne jest jedno lotnisko Saint Thom. Z Polski można również dolecieć na inne lotniska znajdujące się w pobliżu Melbourne ‘Saint Thom'. Jednak cena i dostępność połączeń lotniczych na lotniska w pobliżu może się znacząco różnić od połączeń na lotnisko ‘Saint Thom'.


,

Comments are closed.