Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

08 lip 2020
10 lip 2020
Dodaj następny pokój
Drodzy Klienci, uprzejmie informujemy, że nasza infolinia jest czynna w godzinach od 9 do 15. Wszelkiego typu wątpliwości związane z rezerwacją i zwrotami prosimy kierować na adres: bok@bluesky.pl. Jeśli dana linia lotnicza odwołała przelot, to może Ci przysługiwać zwrot wartości zakupionego biletu lub voucher na podróż w innym terminie. Jednocześnie przypominamy, że warunki dotyczące zwrotów mogą się różnić w zależności od linii lotniczej i są obarczone długim okresem oczekiwania, a każda rezerwacja jest rozpatrywana indywidualnie oraz zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość.

Loty do Nicei

Nicea leży nad Morzem Śródziemnym, na Lazurowym Wybrzeżu nad zatoką Aniołów. Jest to istny raj turystyczny usytuowany pomiędzy pasmem górskim a wyjątkowo czystymi i ciepłymi wodami. Miejsce to należy do niesamowicie urokliwych, klimat tego miejsca tworzą wiekowa zabudowa miejska, ale w szczególności niewyobrażalnie piękne plaże.

Jak przystało na kurort Lazurowego Wybrzeża, którego Nicea jest formalną stolicą, pełno tu różnego rodzaju obiektów rozrywkowych oraz atrakcji, ale także odbywających się regularnie wydarzeń.

Trzeba jednak również pamiętać, że Nicea odegrała istotną role w europejskim rozwoju kulturowym i posiada ona bardzo bogatą historię, której spuścizną są imponujące zabytki. Wśród nich takie obiekty jak zachowane ruiny rzymskich term z III wieku, czy amfiteatru Palais du Senat. Znajduje się tam również wiele pięknych, starych kościołów, które zachwycają swoją monumentalnością. Podczas zwiedzania Nicei nie można pominąć XVII – wiecznego pałacu senackiego, pałacu Lascaris, czy wzgórza zamkowego La Colline du Chateau. Koniecznie trzeba się także przespacerować główną arterią miasta – Promenade des Anglais z początku XIX wieku z ogrodem Jardin Albert I. Jednak szczególnie atrakcyjna dla turystów jest Stara Nicea, w której pełno kameralnych kawiarenek i restauracji, pozwalających na wyjątkowo miłe spędzenie czasu, jednocześnie racząc się daniami kuchni całego świata. Natomiast pasjonaci sztuki powinni skierować swoje kroki do Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Sztuki Współczesnej bądź Musee National Message Biblique Marc Chagall.

Kiedy do Nicei?

Nicea charakteryzuje się łagodnym, śródziemnomorskim klimatem, a sezon letni trwa tam 6 miesięcy. Ciężko wyobrazić sobie bardziej sprzyjające warunki pogodowe do kąpieli wodnych i plażowania niż ten panujące w Nicei. W okresie zimowym, dokładnie rzecz ujmując w okolicach połowy lutego, zaczyna się największa zimowa impreza we Francji – karnawał w Nicei. Przy czym należy jednak pamiętać, że średnia temperatura zimą w Nicei wynosi ponad 13 stopni Celsjusza w ciągu dnia, czyli z pewnością nie są to warunki typowo zimowe, do których zdążyliśmy przywyknąć.

Nicea loty – praktyczne informacje

Loty do Nicei z Polski obsługiwane są przez linie lotnicze: Wizz Air. Ceny lotów do Nicei z Polski zaczynają się od 503 zł. Loty do Nicei realizowane są takich miast jak . Jednak najtańsze połączenia są obecnie z lotnisk w miastach .

Przylot do Nicei

W Nicei jest jedno lotnisko Saint Thom. Z Polski można również dolecieć na inne lotniska znajdujące się w pobliżu Nicei ‘Nicea'. Jednak cena i dostępność połączeń lotniczych na lotniska w pobliżu może się znacząco różnić od połączeń na lotnisko ‘Saint Thom'.


,

Comments are closed.