Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

26 lis 2020
28 lis 2020
Dodaj następny pokój
Drodzy Klienci, uprzejmie informujemy, że nasza infolinia jest czynna w godzinach od 9 do 15. Wszelkiego typu wątpliwości związane z rezerwacją i zwrotami prosimy kierować na adres: bok@bluesky.pl. Jeśli dana linia lotnicza odwołała przelot, to może Ci przysługiwać zwrot wartości zakupionego biletu lub voucher na podróż w innym terminie. Jednocześnie przypominamy, że warunki dotyczące zwrotów mogą się różnić w zależności od linii lotniczej i są obarczone długim okresem oczekiwania, a każda rezerwacja jest rozpatrywana indywidualnie oraz zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość.

Loty do Niemiec

Loty do Niemiec

Muzeum Bawarii w Monachium

Muzeum Bawarii w Monachium /fot. http://www.flickr.com/photos/14646075@N03/3320484938/

Położone niemal w sercu Europy Niemcy mają do zaoferowania więcej niż mogłoby się wydawać. Malownicze zamki Bawarii, wspaniała zabudowa Monachium czy nowoczesny Berlin. W Niemczech coś odpowiedniego dla siebie znajdzie zarówno miłośnik szalonych imprez jak i wytrawny górski turysta. Jeśli szukasz miejsca gdzie można po całonocnej zabawie odpocząć w malowniczym parku lub na tropikalnej wyspie w centrum Europy, to loty do Niemiec są idealną propozycją dla Ciebie.

Informacje ogólne

Najpowszechniejszym w użyciu jest język niemiecki. Wielu szczególnie młodych mieszkańców posługuje się językiem angielskim. Odwiedzając landy zachodnie łatwo również natknąć się na osoby mówiące po francusku. W większości miast mieszkają liczne mniejszości narodowe posługujące się często swoim językiem (np. Turcy w Berlinie lub Japończycy w Dusseldorfie). Walutą obowiązującą w Niemczech jest euro (EUR) dzielące się na 100 euro centów. Cały kraj zaliczany jest do bezpiecznych i przyjaznych turystom. W większych miastach należy jednak uważać na kieszonkowców.

Klimat

W Niemczech panuje klimat umiarkowany. Jest on nieco cieplejszy niż ten jaki zaobserwować można w Polsce. W ciągu roku zdarzają się mroźnie i śnieżne zimy jaki i gorące lata. W landach południowych stykających się z Alpami występuje klimat górski. Wychodząc na wycieczki w rejony górskie należy pamiętać o gwałtownie zmieniającej się aurze.

Bezpośrednie loty do Niemiec

Z większości miast Polski istnieją połączenia lotnicze do Niemiec. Zarówno przewoźnicy nisko kosztowi jak i regularni mają w swojej ofercie dogodne loty do Niemiec. Tanio można dotrzeć do Berlina, Dortmundu, Hamburga, Kolonii, Hanoweru i wielu innych dużych ośrodków.

Miejsca warte odwiedzenia

W Niemczech znajduje się bardzo wiele miejsc wartych odwiedzenia. Począwszy od zabytkowych aż po największy pub Europy. Oto wybrane atrakcje:

  1. -Berlin- wiele słynnych zabytków np. Brama Brandenburska, niezwykle popularną atrakcją jest sztuczna wyspa Tropicana
  2. -Baden Baden- największe w Niemczech kasyno
  3. -Messel- największy zbiór skamielin
  4. -Bonn- najromantyczniejsze miasto Niemiec
  5. -Dusseldorf- ulica będąca największym pubem w Europie
  6. -Drezno- wspaniały pałac Zwinger

,

Comments are closed.