Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

20 lut 2017
22 lut 2017
Dodaj następny pokój

Loty do Norymbergi

Norymberga to miasto targów, muzeów, zabytków i festiwali. Amatorzy kultury i sztuki mogą udać się do domu,  w którym urodził się znany artysta Albrecht Dürer czy do największego muzeum niemieckiej sztuki i kultury. Dzieciom, ale nie tylko, spodoba się wycieczka do Muzeum Zabawek i odbywające się co roku największe na świecie targi zabawek.

Nie sposób wymienić wszystkich zabytków Norymberga, do których należą m. in. most Henkersteg, zamek Kaiserburg, fontanna Schöner Brunnen.

Norymberga oferuje szeroki różnorodny wybór festiwali, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Są festiwale i targi związane z tradycją, jak np. Old Town Festival i Christmas Market, wydarzenia kulturalne typu Blue Night, koncerty Classic Open Air, i imprezy sportowe, m. in. wyścig kolarski wokół Starego Miasta.

Corocznie ponad 1,2 miliona ludzi przybywa na prawie 100 różnych wydarzeń i 50 specjalistycznych targów handlowych.

Kiedy do Norymbergi?

Norymberga, podobnie jak większość Niemiec,  leży w strefie klimatu umiarkowanego. Najzimniejszy okres przypada między grudniem a marcem, a temperatura może wahać się w okolicach 0 stopni Celsjusza. Lata są ciepłe ze średnią temperaturą w okolicach 23 st. Celsjusza. Najcieplejsze miesiące to lipiec i sierpień (przeciętnie 23 st. C), a najzimniejsze styczeń i luty – do -4 st. C.

Do Norymbergi najlepiej udać się między majem a październikiem, kiedy pogoda jest najładniejsza i można wybierać spośród największej ilości organizowanych festiwali i targów.

Norymberga loty – praktyczne informacje

Loty do Norymbergi z Polski obsługiwane są przez linie lotnicze: Air France. Ceny lotów do Norymbergi z Polski wahają się od 774 do 1548 PLN. Loty do Norymbergi są realizowane z takich miast jak . Jednak najtańsze połączenia są obecnie z lotnisk w miastach .

Przylot do Norymbergi

W Norymbergi jest jedno lotnisko Saint Thom. Z Polski można dolecieć również na inne lotniska znajdujące się w pobliżu Norymbergi ‘Norymberga'. Jednak cena i dostępność połączeń lotniczych na lotniska w pobliżu może się znacząco różnić od połączeń na lotnisko ‘Saint Thom'.


Pogoda - Niemcy, Norymberga

Dziś 21.02wt 22.02śr 23.02czw 24.02pt
Pochmurnie Lekka Mżawka Lekka Mżawka Lekki deszcz Zamieć

8°C 0°C

9°C 7°C

8°C 7°C

10°C 3°C

5°C -5°C
Wiatr 15 km/h Deszcz
2.2 mm
Wiatr 22 km/h Deszcz
6.4 mm
Wiatr 31 km/h Deszcz
4.6 mm
Wiatr 27 km/h Deszcz
8.6 mm
Wiatr 32 km/h Deszcz
9.7 mm

,

Comments are closed.