Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

01 gru 2023
03 gru 2023
Dodaj następny pokój

Loty do Nowego Jorku

Statua Wolności, Nowy Jork, Loty do Nowego Jorku

Statua Wolności, Nowy Jork / fot. http://www.flickr.com/photos/heardsy/2006663493/

Nowy Jork ma bardzo duży wpływ na przebieg światowych wydarzeń, niezależnie od tego, czy jest to nowojorska giełda, Organizacja Narodów Zjednoczonych, miejscowe uniwersytety, moda, muzyka i sztuka – wszędzie tam przoduje właśnie to miasto. Może czas się tam wybrać i zobaczyć czemu? Dowiedz się dlaczego warto wybrać tanie loty do Nowego Jorku.
Historia miasta zaczęła się właściwie, kiedy Anglicy przejęli holenderski Nowy Amsterdam i przemianowali go na Nowy Jork. Od tego czasu, poprzez wiele rozruchów, społecznych niepokojów, ale także krzewienie demokracji i wolności osobistej, kształtowała się dusza tego miasta. Dzisiaj miasto uznawane jest powszechnie za kulturową stolicę świata i przyciąga rokrocznie ponad 40 milionów turystów.

Miasto jest położone w stanie Nowy Jork, na trzech wyspach – Manhattan, Staten Island i Long Island. Metropolia zamieszkiwana jest przez ponad 8 milionów, a cała aglomeracja przez 18 milionów osób.

Jadąc do Nowego Jorku, na pewno nie będziesz się nudzić. Miasto jest olbrzymie, znajdziesz w nim tysiące atrakcji i ciekawych miejsc do odwiedzenia. Będąc na 5 alei, na której znajduje się wiele popularnych sklepów, wjedź windą na Empire State Building, ze słynnymi tarasami widokowymi na 89 i 102 piętrze, które zapewnią Ci piękny widok na panoramę Wielkiego Jabłka. Odpręż się w Central Parku, wybierając się tam na piknik albo spacer. Możesz zwiedzić jedno z wielu muzeów, na przykład Metropolitan Museum of Art albo Museum of Modern Art, gdzie znajdziesz imponujące kolekcje niezwykłych obrazów. Szukając czegoś ciekawego, odwiedź Grand Central, olbrzymi dworzec kolejowy, odnowiony w 1994. Przejdź się Wall Street, gdzie znajduje się słynna nowojorska giełda, a potem na Brodway, gdzie znajdziesz wiele światowej klasy teatrów. Zobacz Statuę Wolności, symbol miasta i całych Stanów Zjednoczonych. Jeśli interesuje Cie zrobienie ładnych zdjęć, odwiedź Times Square nocą, jedno z nowojorskich centrów sztuki, przejdź się także na barwne Chinatown, pełne kolorowych sklepów i straganów.

Przyjeżdżając do miasta, musisz się liczyć z tym, ze nie zwiedzisz wszystkiego. Wybierając loty do Nowego Jorku, warto zastanowić się nad tym, żeby poświecić trochę czasu poznaniu miejscowej kultury. Złap taksówkę, powłócz się ulicami, podziwiaj krajobrazy, zjedz pizzę w jednym ze znanych lokali, posłuchaj muzyków w jednym z małych klubów. New York to nie tylko duże, znane na całym świecie zabytki, ale też klimat, którego nigdy się nie zapomina.

Kiedy lecieć do Nowego Jorku?

Miasto najlepiej odwiedzać wiosną i jesienią, temperatury wtedy są najbardziej optymalne. Wybierając tanie loty do Nowego Jorku zimą trzeba się liczyć z dość sporymi mrozami a latem z upałami, często dodatkowo wzmaganymi nagrzewaniem się budynków i dróg. Będąc w mieście musisz się liczyć z tym, że ze względu na topografię i wielkość aglomeracji, warunki atmosferyczne mogą się różnić pomiędzy jego częściami.

Wybierając się do Chicago w styczniu, nie omiń obchodów chińskiego Nowego Roku, w Chinatown odbywają się wtedy olbrzymie, darmowe imprezy. W marcu weź udział w obchodach dnia świętego Patryka – wielkiej paradzie a także hucznych, zakrapianych alkoholem imprezach. W maju zobacz to, jak kwitną wiśnie w brooklińskim ogrodzie botanicznym, połączone z dwudniowym festiwalem kultury japońskiej. W czerwcu obejrzyj pokaz fajerwerków, związany z obchodami Święta Niepodległości. We wrześniu warto zatrzymać się przy pomniku ofiar zamachu z 11 września. W październiku odwiedź Comic-con zlot fanów komiksów z całego świata, na którym co roku można spotkać największe gwiazdy promujące swoje aktualne przedsięwzięcia.

Loty od Nowego Jorku – praktyczne informacje

Do Nowego Jorku z Polski połączenia są obsługiwane są przez linie lotnicze: American Airlines. Z Polski najczęściej wybierane są połączenia lotnicze z takich miast jak . Ceny tanich lotów do Nowego Jorku z Polski wahają się od 1812 do 3624 PLN.

Przylot do Nowego Jorku

W Nowym Jorku są trzy porty lotnicze: ‘Saint Thom', ‘Sung Shan' i ‘Dworzec Kolejowy Stuttgart'. Z Polski można również dolecieć na inne lotniska znajdujące się w pobliżu Nowego Jorku ‘Saint Thom'. Jednak cena i dostępność połączeń lotniczych na lotniska w pobliżu może się znacząco różnić od połączeń na lotniska ‘Saint Thom', ‘Sung Shan' i ‘Dworzec Kolejowy Stuttgart'.
Loty do Nowego Jorku realizowane są z takich miast jak . Bezpośrednio do Nowego Jorku dolecisz z Warszawy.

, , , , , ,

Comments are closed.