Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

26 mar 2017
28 mar 2017
Dodaj następny pokój

Loty do Orlando

Orlando położone jest na południu Stanów Zjednoczonych, w centralnej części Florydy, to jedno z najważniejszych i jednocześnie ciekawszych turystycznie miast stanu. Orlando może poszczycić się drugą pozycją w kraju pod względem atrakcyjności bazy noclegowej, zaraz po Las Vegas, każdego roku miasto odwiedzane jest przez ponad 50 milionów turystów.

Orlando zostało założone w 1565 roku, co oznacza, że jest jedną z najstarszych osad założonych przez kolonistów na kontynencie amerykańskim. Chociaż z perspektywy wielu innych miast świata, Orlando nie może poszczycić się wyjątkowo bogatą przeszłością, te niepełne 500 lat historii zamknięte jest w miejskich zabytkach, których zgodnie z rejestrem zabytków jest w Orlando ponad 30. Jednak to nie one stanowią główną atrakcję w mieście. Orlando przyciąga głównie szeroką ofertą parków rozrywki. Do najbardziej popularnych należą Universal Studio, Walt Disney World Resort oraz Sea World, stanowiące świetne źródło rozrywki zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Miasto oferuje również turystom wyjątkowo szeroki wachlarz muzeów, przykładem tych najczęściej odwiedzanych są chociażby Orlando Museum of Art, Orlando Science Center, czy Arboretum of the University of Central Florida. Warto także odwiedzić Przylądek Canaveral, będący ośrodkiem lotów kosmicznych, jednocześnie pełniącego funkcje rezerwatu przyrody otwartego dla turystów. Natomiast dla miłośników motoryzacji wyjątkowo atrakcyjna okaże się Daytona Beach, uważana za mekkę sportów motorowych.

Poza wspomnianymi atrakcjami Orlando to miasto o niewyobrażalnej ilości restauracji, sklepów, kin, itp. Z pewnością dostarczy ono każdemu niezapomnianych wspomnień, niezależnie od celu wizyty.

Walt Disney World Resort loty do orlando

Walt Disney World Resort / fot. http://www.flickr.com/photos/christiantlambert/7860935906/

Kiedy do Orlando?

Orlando charakteryzuje się pewnymi cechami klimatu tropikalnego, z wyszczególnionymi dwoma sezonami pogodowymi. Pierwszy, trwający od czerwca do końca września, jest deszczowy i gorący. Natomiast drugi przynosi zdecydowanie mniej opadów i nieznacznie niższe temperatury, trwa od października do maja. Podczas sezonu wilgotnego temperatura rzadko kiedy spada poniżej 21 stopni Celsjusza. Chłodniejsza pora roku to wyraźne dzienne wahania temperatury, od 22 stopni w trakcie dnia do 10 nocą. Temperatura spada poniżej 0 stopni Celsjusza średnio na dwie noce w roku. W związku z czym pogoda w Orlando, niezależnie od pory, świetnie nadaje się do zwiedzania miasta. Jedyną bolączkę może stanowić ryzyko huraganów występujących nad Florydą. Jednakże Orlando ze względu na swoje położenie w głębi lądu nie należy do specjalnie zagrożonych. W niemalże stu procentach przypadków huragan traci na sile zanim dotrze do Orlando, nie stanowiąc już niebezpieczeństwa.

Orlando loty – praktyczne informacje

Loty do Orlando z Polski obsługiwane są przez linie lotnicze: . Ceny lotów do Orlando z Polski wahają się od do PLN. Loty do Orlando realizowane są takich miast jak . Jednak najtańsze połączenia są obecnie z lotnisk w miastach .

Przylot do Orlando

W Orlando są trzy lotniska .


Pogoda - Stany Zjednoczone, Orlando

Dziś
27°C
17°C
Wiatr12km/h
Deszcz0.6mm
27.03pn
27°C
17°C
Wiatr10km/h
Deszcz0.0mm
28.03wt
31°C
19°C
Wiatr5km/h
Deszcz0.0mm
29.03śr
32°C
18°C
Wiatr6km/h
Deszcz0.0mm
30.03cz
31°C
19°C
Wiatr10km/h
Deszcz0.3mm

,

Comments are closed.