Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

27 lut 2017
01 mar 2017
Dodaj następny pokój

Loty do Oslo

Oslo leży w południowo-wschodniej części kraju w samym centrum bajecznie wyglądającego Fiordu Oslo (Oslofjord), jest stolicą Norwegii i jednocześnie jej największym miastem. Stanowi administracyjne, gospodarcze, kulturalne i naukowe centrum kraju. Głównie za sprawą zimowej Olimpiady, która odbyła się w 1952 roku oraz generalnie olbrzymiej popularności sportów zimowych, miastu nadano tytuł “Światowej Zimowej Stolicy”, jednak również latem miejsce tętni życiem i przyciąga rzesze turystów.

Oslo jest pełne atrakcji turystycznych, a ich zdecydowana większość znajduje się w centrum, nie jest ono rozległe, dlatego z powodzeniem miasto można zwiedzać pieszo. W samym sercu Oslo znajduje się port, tuż przy Karl Johans gate, głównej ulicy miasta. To właśnie w jej pobliżu usytuowane są główne zabytki i atrakcje. Szczególnie interesujący jest Pałac królewski, będący siedzibą obecnie urzędującego króla, jednak jego zwiedzenie jest możliwe wyłącznie w okresie letnim, zaledwie przez kilka tygodni. Na liście obiektów wartych zobaczenia z pewnością należy umieścić XIII-wieczny kompleks fortyfikacji obronnych – Twierdzę Akershus oraz imponującą katedrę i ratusz, będący siedzibą władz miejskich. W auli ratusza odbywa się corocznie uroczystość wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla. Olbrzymią atrakcją dla zwiedzających, z którego słynie miasto są liczne muzea, a wśród nich wyjątkowe Muzeum Fram (Frammuseet), pokazujące oryginalny polarny statek zbudowany 1892 roku, który brał udział w kilku wyprawach polarnych. Podczas wizyty można zwiedzać jego wnętrze oraz autentyczne wyposażenie. Miłośnicy sportów zimowych natomiast powinni odwiedzić Centrum Sportów Zimowych wraz ze skocznię narciarską Holmenkollen, w której budynku znajduje się także Muzeum Narciarstwa. Będący dumą Norwegów kompleks uważany jest za jeden z symboli miasta. Równie popularnym miejscem w Oslo jest Park i Muzeum Vigelanda, zwiedzany corocznie przez miliony turystów unikalny kompleks parkowy z figurami z brązu i granitu, będącymi dziełami Gustawa Vigelanda.

Świetnym pomysłem stanowiącym ogromne ułatwienie dla turystów jest Karta Oslo, upoważniająca do bezpłatnego wstępu do wszystkich muzeów oraz darmowych przejazdów komunikacją miejską w granicach miasta. Ponadto, posiadacze karty mają zapewniony szereg zniżek.

Kiedy do Oslo?

W Oslo ciężko trafić an ładną pogodę i trzeba pamiętać, że bywa tam bardzo chłodno. Miasto najlepiej odwiedzić między połową czerwca, a połową sierpnia, kiedy jest najcieplej. Należy jednak pamiętać że 15 sierpnia to koniec sezonu letniego i po tym dniu wiele atrakcji turystycznych może być nieczynnych. Chociaż właśnie druga połowa sierpnia uważana jest za idealną dla miłośników przyrody pragnących podziwiać piękne krajobrazy Oslo.

Oslo loty – praktyczne informacje

Loty do Oslo z Polski obsługiwane są przez linie lotnicze: Wizz Air. Ceny lotów do Oslo z Polski wahają się od 78 do 156 PLN. Loty do Oslo realizowane są takich miast jak . Jednak najtańsze połączenia są obecnie z lotnisk w miastach .

Przylot do Oslo

W Oslo są cztery lotniska Saint Thom, Sung Shan, Dworzec Kolejowy Stuttgart, Teneryfa i Dworzec w Bazylei.


Pogoda - Norwegia, Oslo

Dziś 28.02wt 01.03śr 02.03czw 03.03pt
Lekkie opady śniegu Częściowe zachmurzenie Częściowe zachmurzenie

3°C -2°C

0°C -10°C

-1°C -7°C

-4°C -9°C

-4°C -9°C
Wiatr 9 km/h Deszcz
14.7 mm
Wiatr 15 km/h Deszcz
8.2 mm
Wiatr 6 km/h Deszcz
0.0 mm
Wiatr 5 km/h Deszcz
1.2 mm
Wiatr 5 km/h Deszcz
0.0 mm

,

Comments are closed.