Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

07 gru 2021
09 gru 2021
Dodaj następny pokój

Loty do Paryża

Łuk Triumfalny, tanie loty do paryża

Łuk Triumfalny w Paryżu, fot. Dreamstime

Najbardziej romantyczna stolica w Europie, a może i na świecie. Miasto, które na swoich ulicach mieści więcej charakterystycznych i sławnych obiektów, niż niejeden cały kraj. Paryż przyciąga od stuleci dosłownie wszystkich. I chyba nikogo nie zaskakuje ogromne zainteresowanie tym miastem, rocznie odwiedza je ponad 30 milionów turystów. Zdecydowanie musisz tu przyjechać, loty do Paryża zapewnia szereg linii lotniczych, oferujących kilkanaście połączeń dziennie. Wystarczy więc tylko spakować walizkę, by po chwili znaleźć się w niezwykłej paryskiej rzeczywistości.

Spoglądając na historię miasta aż trudno uwierzyć, że przez wiele lat w okresie starożytnym pozostawało ono w cieniu Lyonu czy Bordeaux. Dzisiejszy Paryż jest bowiem jednym z najważniejszych ośrodków kultury, polityki i ekonomii Starego Kontynentu. To tu studenci uczą się na prestiżowej Sorbonie, modelki chodzą po wybiegach ubrane w stronie najznakomitszych projektantów mody, a na turystów odwiedzających muzeum Luwru spogląda chyba najbardziej intrygująca twarz w historii malarstwa – Mona Lisa.

Paryż to miasto o wielu obliczach. Znajdziesz tu niezwykłe zabytki, takie jak Katedra Notre-Dame, Łuk Triumfalny, Bazylika Sacré Coeur czy wspomniany wcześniej Luwr. Nie zapominajmy też o jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów świata – Wieży Eiffla, a także słynnym Moulin Rouge. Z kolei w dzielnicy Montmarte zakochali się artyści i do dziś wpisują się w krajobraz tego miejsca. Najmłodsi swój raj na ziemi znajdą w podparyskim Disneylandzie i chyba nie trzeba im go specjalnie przedstawiać. Paryż to także urzekające tereny zielone – piękne parki miejskie i stare cmentarze. Zdecydowanie warto tu na moment schować przewodnik głęboko do torby i dać się zgubić w wąskich, pełnych klimatycznych kawiarenek i restauracji ulicach. Daj się ponieść niezwykłej atmosferze miasta i zatrać się w nim, a wracając do domu z pewnością będziesz powtarzać w myślach „Paris, je t’aime!” i planować kolejną podróż do stolicy Francji.

Informacje ogólne o Paryżu

Stolica Francji jest jednocześnie centralnym punktem regionu Ille de France, znajdującego się w północnej części kraju. Miasto rozdziela na dwie części rzeka Sekwana. Paryż w swoich administracyjnych granicach skupia ponad 2 mln ludności, ale jako aglomeracja mieści aż 12 mln ludzi, rywalizując tym samym z Londynem o miano największej aglomeracji w UE.

Kiedy do Paryża?

Paryż leży w strefie klimatu umiarkowanego morskiego, co daje komfortowe warunki do zwiedzania przez cały rok. Łagodne zimy i niezbyt upalne lata przyciągają turystów spragnionych paryskiego klimatu. Szczególnie warto przyjechać poza sezonem wakacyjnym. Wtedy nie trzeba się martwić o tłumy zwiedzających oraz można liczyć na nieco niższe ceny.

Paryż loty – praktyczne informacje

Do Paryża loty z Polski obsługiwane są przez linie lotnicze: Easy Jet.  Z Polski najczęściej wybierane są połączenia lotnicze z takich miast jak . Ceny tanich lotów do Paryża z Polski wahają się od 501 do 1002 PLN.

Przylot do Paryża

W Paryżu i okolicach są 3 lotniska ‘Saint Thom, ‘Sung Shan i ‘Dworzec Kolejowy Stuttgart. Tanie loty do Paryża realizowane są z takich miast jak  .

Bezpośrednie loty do Paryża z Polski są realizowane z lotnisk w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach oraz, od listopada 2012, również z Bydgoszczy, Rzeszowa i Łodzi.

,

Comments are closed.