Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

08 lip 2020
10 lip 2020
Dodaj następny pokój
Drodzy Klienci, uprzejmie informujemy, że nasza infolinia jest czynna w godzinach od 9 do 15. Wszelkiego typu wątpliwości związane z rezerwacją i zwrotami prosimy kierować na adres: bok@bluesky.pl. Jeśli dana linia lotnicza odwołała przelot, to może Ci przysługiwać zwrot wartości zakupionego biletu lub voucher na podróż w innym terminie. Jednocześnie przypominamy, że warunki dotyczące zwrotów mogą się różnić w zależności od linii lotniczej i są obarczone długim okresem oczekiwania, a każda rezerwacja jest rozpatrywana indywidualnie oraz zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość.

Loty do Portugalii

Niezwykły urok, wspaniały klimat i zagadkowość to cechy jednego z najbardziej wysuniętych na zachód Europy państw – Portugalii. Podróżując po tym kraju, zawsze można trafić na coś zaskakującego. Decydując się na loty do Portugalii, poznasz miejsce, które zapewniło nam odkrycie reszty świata. To właśnie tutaj swoje słynne podróże rozpoczynali najznakomitsi żeglarze na czele z Vasco da Gamą czy Ferdynandem Magellanem. Pierwszy z nich odkrył drogę morską do Indii, drugi, przepływając cały glob, udowodnił, że ziemia wcale nie jest płaska.

Portugalska kultura, ludzie, jedzenie czy styl życia są ściśle połączone z rozciągającym się w pobliżu oceanem. Gorące powietrze zmusza do popołudniowych sjest, smakołykiem są ryby i owoce morza, a jedne z najsłynniejszych na świecie winiarni, produkują wspaniały trunek, który pozwala na przyjemną zabawę w ciepłe wieczory.

Portugalczycy są niezwykle osobliwym i żywiołowym narodem, który w każdym działaniu oddaje swoje serce. Z tego też względu, bardzo ważną rolę w ich życiu odgrywa kultywowana z tradycyjnymi obrzędami religia. Naród ten ma jednak jeszcze jedną wiarę – piłkę nożną, a los, co jakiś czas, sprowadza na ich ziemię istnych futbolowych magików – od Eusebio da Silva Ferreira, Luisa Figo aż do aktualnego bożyszcza – Cristiano Ronaldo. Kolejną pasją Portugalczyków jest muzyka, dzięki czemu donośne śpiewy czy małe, muzyczne parady na ulicach są chlebem powszednim w tym kraju.

Ogólne informacje o Portugalii

Swoją wielką sławę Portugalia zawdzięcza głównie dzięki położeniu. Znajduje się na Półwyspie Iberyjskim i częściowo oddziela Hiszpanię od Oceanu Atlantyckiego. Szczególny rozkwit kraju nastąpił w XV i XVI wieku, podczas ery wspomnianych wielkich odkryć geograficznych. To właśnie wtedy liczne wyprawy po całym świecie doprowadziły do rozprzestrzenienia się języka portugalskiego, którym obecnie posługuje się ok. 250 mln ludzi.

Na samym zachodzie Europy można jednak dogadać się również po angielsku, francusku czy hiszpańsku. Ponadto, naród portugalski słynie ze swojej otwartości i szybko okazuje się, że bariery językowe nie stanowią żadnej przeszkody w porozumiewaniu się.

Całe zachodnie wybrzeże Portugalii ma dostęp do Oceanu Atlantyckiego. Na północy kraju rozpościerają się wysokie góry jednego z hiszpańskich pasm, natomiast na południu zobaczysz doliny, pokryte przepięknymi drzewami oliwnymi.

Wybierając się do Portugalii, należy przestawić zegarki o godzinę do tyłu, zaopatrzyć się w euro, które jest walutą tego kraju od 2002 r., a także uważać podczas jazdy samochodem. W dużych miastach Portugalczycy dość często przekraczają prędkość, natomiast poza centrum można spotkać drogi, przebiegające tuż przy przepaściach, co zapewnia niebywałe widoki, ale też może być pewnym utrudnieniem dla kierowcy.

Kiedy lecieć do Portugalii?

Portugalia jest idealnym miejscem na wakacyjny urlop. Liczne, piaszczyste plaże usytuowane wzdłuż wybrzeża, są często obleganym miejscem w trakcie letnich miesięcy. Termometry mogą wtedy spokojnie wskazywać nawet 40 stopni Celsjusza, ale ze względu na wiatr od Atlantyku, odczuwalna temperatura jest niższa. Więcej tropików zaznamy na miejscowej wyspie Maderze, natomiast im bliżej północy kraju, tym klimat staje się zimniejszy.

Loty do Portugalii są szczególnie oblegane przez wielbicieli surfingu i innych wodnych szaleństw. Przede wszystkim rankiem, ocean niesie ze sobą wielkie fale, a miejscowe wybrzeża są uznawane za jedne z najlepszych do uprawiania tego typu sportów.

Z kolei wyjazdy typowo turystyczno-krajoznawcze, najkorzystniej rezerwować sobie wiosną bądź jesienią. Nie panują wtedy wielkie upały, a przyjemny wietrzyk umili zwiedzanie klimatycznych miast i zabytkowych budynków.

Ciekawe miejsca w Portugalii

Kraj położony nad Atlantykiem to nie tylko przepiękne plaże w południowych regionach Alentejo i Algavre. Centrum polityczne, kulturowe i towarzyskie Portugalii stanowi położona na wybrzeżu stolica – Lizbona. To miasto pełne kontrastów, gdzie nowoczesne budynki wyrosły obok historycznych, wąskich i brukowanych uliczek. Położona nad rzeką Tag Lizbona, jest nazywana miastem światła, a smaczku temu miejscu dodają uliczne występy z narodową muzyką – fado.

Nieopodal stolicy znajduje się jeden z najważniejszych ośrodków kultu katolickiego – Fatima, gdzie na początku XX wieku miała objawić się Matka Boska. W tymże miejscu powstało wielkie i znane sanktuarium, będące celem licznych pielgrzymek z całego świata.

Ponadto, w całej Portugalii możemy napić się miejscowego wina domowej roboty, ale najpopularniejsze winiarnie są w okolicy drugiego co do wielkości miasta – Porto, które dodatkowo słynie z licznych barokowych rzeźb. Do Portugalii należą również dwa wyspiarskie archipelagi – Madera oraz Azory, które istnieją na nieczynnych już skałach wulkanicznych. Z kolei do początków państwa przeniesiemy się na północy kraju, gdzie wciąż znajdują się ruiny górskich fortyfikacji i średniowiecznych zamków.

, ,

Comments are closed.