Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

06 kwi 2020
08 kwi 2020
Dodaj następny pokój

Loty do Sankt Petersburga

Sankt Petersburg to miasto w Rosji, położone przy ujściu Newy nad Zatoką Fińską. Od 1712 do 1918 roku stolica kraju, a aktualnie nazywany nieformalnie po prostu “drugą stolicą Rosji”. Stanowi ważny ośrodek gospodarczy, naukowy, przemysłowy i kulturalny. Na przestrzeni wieków powstało tu wiele wyjątkowych obiektów, które obecnie zachwycają miliony turystów przyjeżdżających każdego roku.

Według rankingu UNESCO Petersburg to ósme pod względem turystycznej atrakcyjności miasto świata. Miejsce przepełnione fantastycznymi obiektami i zabytkami, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas wizyty w tym jakże bogatym kulturowo mieście. Począwszy od monumentalnych budowli, jak przykładowo Pałac Michajłowski, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego, czy Katedra Kazańska, poprzez niewyobrażalną ilość muzeów, w tym słynny Ermitaż będący jednym z największych obiektów tego typu na świecie, a kończąc na licznych teatrach, galeriach, restauracjach i kinach. Sankt Petersburg jest wyjątkowo fascynującym miastem, a zwiedzenie wszystkich jego atrakcji turystycznych jest nie lada wyzwaniem, graniczącym wręcz z niemożliwością, jednak na pewno wartym podjęcia.

Kiedy do Sankt Petersburga?

Sankt Petersburg zdecydowanie najlepiej zwiedzać podczas białych nocy, charakterystycznych dla tej szerokości geograficznej. Trwają one od 25 maja do 16 lipca, a ich apogeum przypada na czas od 11 czerwca do 2 lipca. Widok imponującej zabudowy miasta, nad którym góruje jasne, różowe niebo sprawia niewyobrażalne wrażenie. Generalnie jednak panujące w Sankt Petersburgu warunki pogodowe nie należą do wyjątkowo przyjemnych, gdyż często bywa wietrznie, wilgotno i chłodno. Szczególnie niekorzystnie jest w sezonie zimowym, dni wtedy są bardzo krótkie, zdarzają się również gwałtowne opady śniegu, powodujące metrowe zaspy, a temperatura osiąga niski poziom.

Sankt Petersburg loty – praktyczne informacje

Loty do Sankt Petersburga z Polski obsługiwane są przez linie lotnicze: . Ceny lotów do Sankt Petersburga z Polski wahają się od do PLN. Loty do Sankt Petersburga realizowane są takich miast jak . Jednak najtańsze połączenia są obecnie z lotnisk w miastach .

Przylot do Sankt Petersburga

W Sankt Petersburgu jest jedno lotnisko Saint Thom. Z Polski można również dolecieć na inne lotniska znajdujące się w pobliżu Sankt Petersburga ‘Saint Thom'. Jednak cena i dostępność połączeń lotniczych na lotniska w pobliżu może się znacząco różnić od połączeń na lotnisko ‘Saint Thom'.


,

Comments are closed.