Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

26 mar 2017
28 mar 2017
Dodaj następny pokój

Loty do Sewilli

Loty do Sewilli

La Giralda, Sewilla / fot. Jean-David & Anne-Laure http://www.flickr.com/photos/jedalani/7417091506/

Stolica Andaluzji – Sewilla położona jest w południowo-zachodniej Hiszpanii, nad rzeką Gwadalkiwir. Miasto powszechnie uważane jest za centralny ośrodek na południu kraju. Zyskało nieformalny przydomek artystycznej, kulturalnej i finansowej stolicy południowej Hiszpanii.

Sewilla to jedno z największych miast i najbardziej rozwiniętych centrów turystycznych kraju. Stąd też tanie loty do Sewilli cieszą się coraz większą popularnością. Liczy ona ponad 700 tysięcy mieszkańców, a cały zespół miejski zamieszkuje aż około półtora miliona osób. Jej powstanie datuje się na VIII w. p.n.e., kiedy to Fenicjanie założyli tam swoją kolonię. Przez wieki, doświadczana przez oblężenia, wojny i zmiany rządów, stopniowo się rozwijała. Dziś jest niezwykle atrakcyjnym ośrodkiem turystycznym, który zachwyca mnogością unikatowych zabytków, a także niesamowitą atmosferą. Gorące rytmy flamenco i ekscytujące walki byków, to tylko niektóre z charakterystycznych elementów miasta.

Loty do Sewilli oferowane są przez przewoźników z całego świata. Podróż samolotem to wygodny i szybki sposób na dotarcie do tego pięknego miasta. Planując swój pobyt, należy część czasu przeznaczyć na zwiedzanie. Miejscem, które koniecznie musisz odwiedzić jest pałac królewski Alkazar z XI w., w którym Izabela Kastylijska i Ferdynand Aragoński przyjęli Krzysztofa Kolumba na audiencję. Szczególnie warto zwrócić uwagę na gotycką katedrę – La Catedral de Santa María de la Sede de Sevilla, jedną z najpiękniejszych budowli sakralnych Starego Kontynentu. Posiada ona charakterystyczną dzwonnicę – La Giraldę, która niegdyś była minaretem. Miłośnicy historii z radością zwiedzą muzea, których w Sewilli jest pod dostatkiem. Największą popularnością cieszy się Muzeum Sztuk Pięknych.

Do spacerów po stolicy Andaluzji zachęcają liczne parki i ogrody, zarówno te XIX-wieczne, jak i te nieco młodsze. Niezwykle urokliwe i malownicze są dzielnice Santa Cruz i Triana. Pierwszą z nich tworzą wąskie brukowane uliczki, wzdłuż których znajdują się niewielkie sklepiki i restauracje. Druga to natomiast miejsce pełne wielowiekowych kościołów i manufaktur. Atmosferę miasta tworzą też cykliczne festiwale i święta, podczas których miasto mieni się feerią barw, odbywają się tradycyjne jarmarki, a rodziny gromadzą się, by wspólnie świętować i tańczyć.

Kiedy lecieć do Sewilli?

Swoją podróż warto zaplanować na okres od czerwca do sierpnia. Rezerwując loty do Sewilli na okres letni, należy pamiętać, że w tym czasie panują tam najwyższe temperatury i jednocześnie występują najmniejsze ilości opadów. Jeśli nie lubisz upalnych dni, zdecyduj się na wyjazd wiosną lub jesienią, kiedy pogoda jest nieco przyjemniejsza, gdyż temperatury nie przekraczają zwykle 25 stopni, a czasami tylko pojawiają się niewielkie opady. Wtedy też ceny pobytu są zwykle niższe niż podczas wakacji. Wybierając się do stolicy Andaluzji, należy pamiętać, że miasto najpiękniejsze jest podczas odbywających się tam festiwali i świąt. Feria de Sewilla (inaczej Feria de Abril) to jedno z najważniejszych wydarzeń. Przypada ono na kwiecień. Zobaczysz wtedy Sewillę z ciekawszej strony, tętniącą życiem, przepełnioną wielobarwnymi jarmarkami, uroczystymi procesjami, rodzinnym świętowaniem. Poznasz lokalne obyczaje, zachwycisz się południową mentalnością mieszkańców, którzy podczas spotkań na każdym niemal kroku będą pokazywać swoją radość, tańcząc.

Loty do Sewilli – praktyczne informacje

Do Sewilli z Polski połączenia są obsługiwane są przez linie lotnicze: IBERIA. Z Polski najczęściej wybierane są połączenia lotnicze z takich miast jak . Ceny tanich lotów do Sewilli z Polski wahają się od 802 do 1604 PLN.

Przylot do Sewilli

W Sewilli jest jedno lotnisko Saint Thom. Z Polski można również dolecieć na inne lotniska znajdujące się w pobliżu Sewilli ‘Saint Thom'. Jednak cena i dostępność połączeń lotniczych na lotniska w pobliżu może się znacząco różnić od połączeń na lotnisko ‘Saint Thom'.

Loty do Sewilli realizowane są z takich miast jak . Bezpośrednie połączenia do Sewilli nie są dostępne.

, , , , ,

Comments are closed.