Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

04 gru 2021
06 gru 2021
Dodaj następny pokój

Loty do Stambułu

Loty do Stambułu, Hagia Sofia

Misternie zdobione sklepienie kościoła Hagia Sofia w Stambule / fot. aylamillerntor flickr.com

Niezwykły Stambuł jest jedynym na świecie miastem położonym na dwóch kontynentach. Jego początki sięgają kolonii greckiej, założonej w VII wieku p.n.e. Od IV do XV wieku n.e. stał się stolicą Bizancjum, nazwaną na cześć cesarza – Konstantynopolem. Od XV wieku stolica Imperium Otomańskiego, a od 1923 roku największa metropolia Republiki Tureckiej, dopiero w 1930 roku oficjalnie przemianowana na Stambuł.

Dziś Stambuł jest największym tureckim portem lotniczym i morskim oraz głównym węzłem kolejowym, a wraz z aglomeracją liczy ponad 11 milionów mieszkańców, co czyni go jednym z największych miast świata. Jedno jest pewne – jak magnes przyciąga turystów, chcących doświadczyć niezwykłego połączenia Zachodu ze Wschodem, sztuki Orientu z kulturą europejską. Sprzyjają temu tanie loty do Stambułu, dostępne z imponującej ilości miast nie tylko Europy, ale także świata.

Przede wszystkim warto zobaczyć tutaj sztandarowe zabytki miasta, takie jak Kościół Mądrości Bożej, czyli Hagia Sofia, robiący ogromne wrażenie na wszystkich Błękitny Meczet czy też XV-wieczny Pałac Topkapi lub wzorowany na Luwrze Pałac Dolmabahçe. Pozwól sobie także na odrobinę szaleństwa i zawędruj na jeden z tureckich bazarów, na których możesz znaleźć prawdziwe skarby, sprzedawane za bezcen. Spróbuj także prawdziwej mocnej, czarnej tureckiej kawy i któregoś z mocno przyprawionych orientalnych dań. Wczuj się w klimat lekkiego chaosu i zatrać się w mieszaninie barw, smaków i zapachów miasta, a na pewno nie pożałujesz. Od tego niezwykłego świata dzieli Cię naprawdę niewiele, loty do Stambułu odbywają się niezwykle często, wystarczy więc tylko odpowiednio zaplanować urlop.

Kiedy lecieć do Stambułu?

Miasto leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego z domieszką klimatu kontynentalnego: lato jest tu ciepłe i wilgotne, a zima — chłodna, deszczowa, a często śnieżna. Średnia temperatura w okresie od czerwca do sierpnia wynosi 28 °C. Do Stambułu najlepiej więc wybrać się późną wiosną lub wczesną jesienią. Rezerwując loty do Stambułu na właśnie ten okres unikniesz największych upałów, tłoku i drożyzny.

Loty do Stambułu – praktyczne informacje

Do Stambułu z Polski połączenia są obsługiwane są przez linie lotnicze: Aegean Air. Z Polski najczęściej wybierane są połączenia lotnicze z takich miast jak . Ceny tanich lotów do Stambułu z Polski wahają się od 503 do 1006 PLN.

Przylot do Stambułu

W Stambule są dwa lotniska ‘Saint Thom i ‘Sung Shan. Z Polski można również dolecieć na inne lotniska znajdujące się w pobliżu Stambułu ‘Saint Thom'. Jednak cena i dostępność połączeń lotniczych na lotniska w pobliżu może się znacząco różnić od połączeń na lotnisko ‘Saint Thom'.

Loty do Stambułu realizowane są z takich miast jak . Bezpośrednio do Stambułu dolecisz z Warszawy.

, , , , , ,

Comments are closed.