Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

20 lut 2019
22 lut 2019
Dodaj następny pokój

Loty do Tajlandii

Majestatyczne budynki, niewiarygodne krajobrazy i przemili mieszkańcy sprawiają, że kraj ze stolicą w Bangkoku jest nazywany „krainą uśmiechu”. Nic więc dziwnego, że loty do Tajlandii są tak ochoczo rezerwowane przez turystów z całego świata!

Niezwykle ważnym elementem tego miejsca jest religia. Blisko 95% mieszkańców to buddyści, a wyrazem tego są liczne, przepięknie zdobione rzeźby, olbrzymie świątynie czy inne obiekty sakralne. Spotkasz je nie tylko w obleganych przez turystów miejscach, ale nawet w środku gęstej dżungli, gdzie swój żywot prowadzą mnisi.

Tajlandia jest również miejscem typowo turystycznym, głównie ze względu na urokliwe wyspy rozsiane po Morzu Andamańskim i Zatoce Tajlandzkiej. Mieści się tam m.in. mały archipelag Khao Phing Kan, o którym świat dowiedział się z jednego z filmów o Jamesie Bondzie – „Człowiek ze złotym pistoletem”.

Ponadto, odwiedzając to państwo, trzeba spróbować znanego, aromatycznego jedzenia tajskiego, egzotycznych owoców rosnących przy ulicach, a także świeżych darów morza. Tam doznasz również niezwykle rozluźniającego masażu tajskiego, a także odbędziesz jedną z najoryginalniejszych przejażdżek swojego życia – w specjalnym koszu na wielkim słoniu albo w 3-kołowej, zmotoryzowanej rykszy, które pełnią rolę taksówek.

Ogólne informacje o Tajlandii

„Kraina uśmiechu” leży w Azji Południowo-Wschodniej i jest dwudziestym krajem na świecie pod względem liczby ludności (ponad 67 mln). Jest to państwo bardzo zróżnicowane geograficznie – znajdziesz tam pokaźne szczyty górskie, szerokie plaże z białym piaskiem, wiele rzek, dżungle, a także wysoko rozwinięte, wielkie miasta. Decydując się na loty do Tajlandii, trzeba się jednak odpowiednio przygotować.

W połowie 2011 roku Polska dołączyła do grupy krajów, których mieszkańcy nie potrzebują wizy, aby odwiedzić ten azjatycki raj. W każdym momencie możemy przylecieć do Tajlandii na maksimum 30 dni. Oczywiście do takiego przedsięwzięcia potrzebujemy paszportu, jak również należy zaopatrzyć się w miejscową walutę – tajskie bahty.

Sporym problemem może być bariera językowa. Język angielski usłyszysz jedynie w typowo turystycznych miejscach, w hotelach i gdzieniegdzie w stolicy kraju – Bangkoku. Sam tajski język, jak i jego pismo, jest dla cudzoziemców praktycznie nie do zrozumienia.

Będąc w Tajlandii, nie wolno również zapomnieć o tutejszym savoir-vivre. Państwo jest monarchią konstytucyjną i wszelka krytyka wobec rodziny królewskiej nie jest dobrze przyjmowana przez mieszkańców. Warto również pamiętać, że Tajlandczycy są bardzo przywiązani do swojej religii, dlatego ich obiekty kultu trzeba darzyć należytym szacunkiem, a do niektórych świątyń nie wolno wchodzić w butach. Dodatkowo przywitanie na ogół odbywa się poprzez ukłon ze złączonymi dłońmi, a nie poprzez, typowo europejski, uścisk ręki.

Kiedy lecieć do Tajlandii?

W Tajlandii panuje tropikalny klimat. W kraju tym wyróżnia się jedynie trzy pory roku – lato, które trwa od marca do maja, porę monsunową, występującą od czerwca do października oraz zimę, mającą miejsce od listopada do lutego. Trudno jednak nazwać ten ostatni okres prawdziwą zimą, ponieważ jedynie w ciągu kilku dni można odczuć nieprzyjemny chłód. Dodatkowym plusem wyjazdu w te miesiące, są znacznie mniejsze opady deszczu.

Ponadto, tajskie lata są niewiarygodnie gorące, a temperatury dochodzą nawet do 45 stopni Celsjusza. Z kolei pory monsunowe często mogą zaskoczyć deszczami. Nie są one jednak bardzo uciążliwe – zazwyczaj półgodzinna ulewa przynosi spore ukojenie i przyjemne, świeże powietrze w trakcie upalnych dni.

Ciekawe miejsca w Tajlandii

Największą turystyczną atrakcją tego kraju są zdecydowanie malownicze, rajskie wyspy, których nie obejrzysz w żadnym innym miejscu na ziemi. Piaszczyste plaże, cudowne rafy koralowe, wysokie palmy, urwiska i pokryte lasami wnętrza sprawiają, że wcale nie chce się stamtąd wyjeżdżać. Każda z wysp należących do Tajlandii, ma w sobie coś urokliwego, a oko szczególnie ucieszą widoki na Phuket, wyspach Similan czy Phi Phi. Najwspanialsze owoce morza i możliwość nurkowania wśród fantastycznej morskiej flory i fauny, to tylko niektóre atrakcje czekające na Ciebie w tych krainach wiecznej szczęśliwości.

Będąc w Tajlandii warto również udać się do centrum przemysłowego, politycznego i gospodarczego kraju – Bangkoku. To jedno z największych turystycznych miast w całej Azji. Stolica zachwyca nie tylko zabytkami, ale przede wszystkim toczącym się w nim życiem. Światła nocy powodują, że Bangkok nigdy nie zasypia – to prawdziwe niebo dla wielbicieli zakupów, wydarzeń kulturalnych, a także egzotycznych wieczorów.

W „mieście aniołów”, jak nazywany jest Bangkok, praktycznie na każdym kroku spotkasz buddyjskie świątynie. Z XVI wieku pochodzi świątynia Odpoczywającego Buddy, w której leży jego olbrzymi posąg. Równie pięknie przedstawia się świątynia Szmaragdowego Buddy. Wchodzi ona w skład wielkiego kompleksu pałacowego, w którym znajdują się inne, warte uwagi budynki – Wielki Pałac, Galeria Narodowa, a także Muzeum Narodowe.

,

Comments are closed.