Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

08 lip 2020
10 lip 2020
Dodaj następny pokój
Drodzy Klienci, uprzejmie informujemy, że nasza infolinia jest czynna w godzinach od 9 do 15. Wszelkiego typu wątpliwości związane z rezerwacją i zwrotami prosimy kierować na adres: bok@bluesky.pl. Jeśli dana linia lotnicza odwołała przelot, to może Ci przysługiwać zwrot wartości zakupionego biletu lub voucher na podróż w innym terminie. Jednocześnie przypominamy, że warunki dotyczące zwrotów mogą się różnić w zależności od linii lotniczej i są obarczone długim okresem oczekiwania, a każda rezerwacja jest rozpatrywana indywidualnie oraz zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość.

Loty do Tuluzy

Tuluza to miejscowość i gmina, położona nad rzeką Garonną w południowo-zachodniej Francji. Jest piątym pod względem wielkości miastem w kraju, a  ze względu na swoje znaczenie, jako istotny ośrodek przemysłowy, naukowy oraz kulturalny, uważana jest za najważniejsze miasto południowej Francji.  Nazywana jest powszechnie “różowym miastem”, swój przydomek zawdzięcza specyficznemu kolorowi cegły, z której wybudowano liczne kamienice. Szczególnie urokliwie wygląda podczas zachodu słońca, w trakcie którego zabudowa miejska mieni się różnymi kolorami.

Zwiedzanie tego pięknego miasta najlepiej rozpocząć od centrum starej Tuluzy, w sercu której mieści się imponujący plac du Capitole wraz z wyjątkowym ratuszem połączonym z teatrem. Niedaleko placu wznosi się kościół Jakobinów oraz kaplica świętego Antoniego. Następnie należałoby udać się prowadzącą od placu, zamknięta dla ruchu, ulicą du Taur, w sąsiedztwie której wzniesiono kościół Maryi Panny du Taur oraz kaplicę Karmelitów. Szczególnym obiektem w Tuluzie jest Bazylika św. Saturnina, ten wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zabytek uważany jest za jeden za największych symboli Tuluzy. Niegdyś ta potężna Bazylika była jednym z najważniejszych punktów na szlaku pielgrzymkowym do Santiago de Compostela. Przez miasto przebiega wyjątkowo malowniczy Kanał Południowy, łączący rzekę Garonnę ze śródziemnomorskim portem Sète, nieopodal którego mieści się park i ogród botaniczny.

Tuluza jako miasto pełniące funkcję bardzo ważnego ośrodka naukowego zamieszkana jest przez wielu młodych ludzi, których obecność przekłada się na wyjątkowo liczne imprezy, koncerty oraz przeróżne wydarzenia kulturowe. W Tuluzie mieści się także wiele muzeów, a wśród nich szczególnie interesujące Musee des Augustins, posiadające jedne z najbogatszych zbiorów muzealnych w całym kraju.

Kiedy do Tuluzy?

Panująca w Tuluzie pogoda pozwala na zwiedzenie tego urokliwego miasta niezależnie od pory roku, gdyż temperatura powietrza rzadko kiedy spada poniżej zera. W zależności od preferencji, czy nastawiamy się na spokojny wypoczynek, czy huczne imprezy, należy uwzględnić czy w danej chwili w mieście trwa rok akademicki, ponieważ liczni studenci i związane z ich obecnością wydarzenia zmieniają wyraźnie rozrywkowe oblicze miasta.

Tuluza loty – praktyczne informacje

Loty do Tuluzy z Polski obsługiwane są przez linie lotnicze: TAP Portugal. Ceny lotów do Tuluzy z Polski wahają się od 519 do 1038 PLN. Loty do Tuluzy realizowane są z takich miast jak . Jednak najtańsze połączenia są obecnie z lotnisk w miastach .

Przylot do Tuluzy

W Tuluzie jest jedno lotnisko Saint Thom. Z Polski można również dolecieć na inne lotniska znajdujące się w pobliżu Tuluzy ‘Saint Thom'. Jednak cena i dostępność połączeń lotniczych na lotniska w pobliżu może się znacząco różnić od połączeń na lotnisko ‘Saint Thom'.

,

Comments are closed.