Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

12 lip 2020
14 lip 2020
Dodaj następny pokój
Drodzy Klienci, uprzejmie informujemy, że nasza infolinia jest czynna w godzinach od 9 do 15. Wszelkiego typu wątpliwości związane z rezerwacją i zwrotami prosimy kierować na adres: bok@bluesky.pl. Jeśli dana linia lotnicza odwołała przelot, to może Ci przysługiwać zwrot wartości zakupionego biletu lub voucher na podróż w innym terminie. Jednocześnie przypominamy, że warunki dotyczące zwrotów mogą się różnić w zależności od linii lotniczej i są obarczone długim okresem oczekiwania, a każda rezerwacja jest rozpatrywana indywidualnie oraz zgodnie z kolejnością zgłoszeń. Prosimy o zrozumienie i cierpliwość.

Loty do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Malownicza dubajska plaża

Malownicza dubajska plaża/ Fot. Dreamstime

Wbrew częstym jeszcze wyobrażeniom, Zjednoczone Emiraty Arabskie to nie tylko ropa naftowa i pustynia. To również nowoczesne miasta, malownicze oazy, złociste plaże i błękitne morze. I prawdziwy stok narciarski w centrum handlowym! Dla większości polskich turystów, poza najbardziej zahartowanymi globtrotterami, którzy mają dużo wolnego czasu, jedyną sensowną opcją podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest samolot (piszemy o tym dalej).

Kiedy jechać do Zjednoczonych Emiratów Arabskich?

Zjednoczone Emiraty Arabskie leżą w strefie klimatu zwrotnikowego, morskiego w wąskim pasie wybrzeża i bardzo suchego, przechodzącego w kontynentalny, w głębi lądu. W lecie średnia temperatura waha się od 35°C nad morzem do 50° na pustyni. Zima jest znacznie chłodniejsza, temperatura spada do komfortowych 20°C. Deszcz tutaj pada niemal wyłącznie w górach na wschodzie kraju. Dlatego też najdogodniejszą porą na podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich są miesiące od października do kwietnia.

Na granicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Obywatele polscy udający się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich muszą posiadać ważny jeszcze co najmniej 6 miesięcy paszport oraz wizę. Promesę wizy można uzyskać za pośrednictwem biura podróży lub hotelu, w którym samodzielnie rezerwujemy nocleg. Wizę otrzymamy na lotnisku w ZEA. Jej koszt — 130 USD.

Uwaga: pamiętajmy, że Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj muzułmański, zabronione jest wwożenie wszelkich materiałów obrażających islamską wiarę i obyczajowość. Nie wjedziemy do ZEA, jeśli w paszporcie mamy wizę Izraelską.

, ,

Comments are closed.