Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

26 mar 2017
28 mar 2017
Dodaj następny pokój

Loty na Teneryfę

Teneryfa to największa z Wysp Kanaryjskich, malowniczo położona na Oceanie Atlantyckich, oblewana przez prądy morskie Golfstrom i chłodniejszy od niego prąd kanaryjski, które mają istotny wpływ na klimat całej wyspy. Największą miejscowością na Teneryfie jest Santa Cruz, która do spółki z Las Palmas de Gran Canaria jest również stolicą Autonomii Wysp Kanaryjskich. Sama Teneryfa należy do Hiszpanii i Unii Europejskiej, obowiązującą walutą jest Euro, a językiem urzędowym hiszpański.Ciepły klimat i egzotyczne, rajskie krajobrazy są już atrakcją samą w sobie, jednak na wyspie zobaczyć można również dwie inne atrakcje umieszczone na Liście Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego UNESCO – Wulkan Taide oraz miasto La Laguna.

Kiedy na Teneryfę?

Dzięki korzystnej lokalizacji, sezon turystyczny na wyspie trwa przez cały rok. Idealnym miejscem do wypoczynku jest głównie region Costa Adeje w południowej części wyspy. Zlokalizowane są tam wszystkie największe hotele, świetnie rozwinięta jest baza turystyczna. Turyści i wczasowicze oprócz leżakowania mogą zdecydować się na uprawianie sportów, głównie wodnych. Na wyspie działają kluby pływackie, szkoły nurkowania, można także surfować.

Teneryfa loty – praktyczne informacje

Loty na Teneryfę z Polski obsługiwane są przez linie lotnicze: Ryanair. Ceny lotów na Teneryfę z Polski wahają się od 598 do 1196 PLN. Loty na Teneryfę realizowane są z takich miast jak . Jednak najtańsze połączenia są obecnie z lotnisk w miastach .

Przylot na Teneryfę

Na Teneryfie są dwa lotniska Saint Thom, Sung Shan i Dworzec Kolejowy Stuttgart.

,

Comments are closed.