Rezerwuj wygodnie. Podróżuj jak lubisz...

18 sty 2017
20 sty 2017
Dodaj następny pokój

Moskwa ciekawe miejsca

Rosyjska stolica zachwyca odwiedzających ją turystów swoimi urokliwymi zakątkami, które na wskroś przesiąknięte są specyficzną atmosferą tego ośrodka. Jakie Moskwa ciekawe miejsca może im zaoferować?

Park Rzeźb

Miejscem, które pokazuje dawne oblicze stolicy Rosji jest Park Rzeźb. Jest on usytuowany w pobliżu Państwowej Galerii Tretiakowskiej, przy ulicy Krymskij Wał. Spacer w towarzystwie takich postaci, jak: Breżniew, Lenin czy Stalin, z pewnością pozostanie na długo w Twojej pamięci. Z pomnikami komunistycznych działaczy i przywódców ciekawie kontrastują modernistyczne rzeźby autorstwa młodych rosyjskich artystów. Będąc w parku, nie zapomnij zerknąć na dobrze widoczny stamtąd miejski symbol – pomnik cara Piotra I.

Rzeźby w Parku Rzeźb, Moskwa ciekawe miejsca

Rzeźby w Parku Rzeźb, Moskwa / fot. http://www.flickr.com/photos/reibai/4689042841/

Muzeum Wódki

Wszyscy, którym wydaje się, że zwiedzanie może być tylko i wyłącznie nużące, powinni wybrać się do znajdującego się w Moskwie Muzeum Wódki. Dowiesz się tam, jak doszło do wyprodukowania tego trunku, jaką rolę pełnił i nadal pełni on w kraju, a także zobaczysz, jak przeprowadza się proces destylacji. Warto również odwiedzić tamtejszą restaurację, w której skosztować można przysmaków kuchni rosyjskiej i różnych wariantów tego narodowego napoju.

Stary Cyrk

Zastanawiasz się, jakie jeszcze Moskwa ciekawe miejsca skrywa na swoim obszarze? Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów miasta jest bez wątpienia Stary Cyrk. Cyrk na Cwietnom Bulwarie im. Jurija Nikulina, bo tak brzmi jego oficjalna nazwa, serwuje mieszkańcom rozrywkę na najwyższym poziomie już od 1880 roku. Co warte podkreślenia, rozrywkę na każdą kieszeń.

Jakie jeszcze ciekawe miejsca znajdziesz w rosyjskiej stolicy?

Zwiedzanie Moskwy warto poszerzyć o wizytę w zespole pałacowym Kuskowo, dawnej rezydencji hrabiów Szeremietiewów. Obecnie znajduje się tam muzeum wnętrz pałacowych i muzeum porcelany, fajansu i szkła. Niezwykle bogate zbiory, barokowy przepych, oranżeria, dobrze zachowywane domki: włoski i holenderski, wspaniałe ogrody – oto, czym zachwyci Cię ta posiadłość.

Pogoda - Rosja, Moskwa

Dziś 19.01czw 20.01pt 21.01sob 22.01niedz
Pochmurnie Umiarkowane opady śniegu Umiarkowane opady śniegu Umiarkowane opady śniegu Umiarkowane opady śniegu

-7°C -8°C

-3°C -4°C

1°C -7°C

-5°C -7°C

-6°C -12°C
Wiatr 13 km/h Deszcz
0.5 mm
Wiatr 21 km/h Deszcz
1.1 mm
Wiatr 20 km/h Deszcz
5.1 mm
Wiatr 18 km/h Deszcz
1.1 mm
Wiatr 18 km/h Deszcz
0.6 mm

, , ,

Comments are closed.