rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

06 kwi 2020
08 kwi 2020
Dodaj następny pokój

Narty Latem – Argentyna

Argentyna to drugie co do wielkości państwo w Ameryce Południowej, kojarzone przede wszystkim z namiętnym tango, piłką nożną oraz latynoskim temperamentem. Kraj ten ma jednak wiele do zaoferowania nie tylko zwolennikom biesiad i wypoczynku na plaży. Czas odkryć jego nowe oblicze i skorzystać z atrakcyjnej oferty tutejszych ośrodków narciarskich.

Dlaczego właśnie Argentyna

Fani sportów zimowych latem, często zamiast wczasów nad morzem, wybierają aktywny wypoczynek na stokach narciarskich, w malowniczo położonych górskich ośrodkach. Niestety lato bywa dla nich niekiedy przeszkodą na drodze do wymarzonego urlopu. Jeżeli należysz do tej grupy osób, Argentyna jest wręcz idealnym miejscem, aby oddać się zimowemu szaleństwu. Kraj Ziemi Ognistej pełen jest dobrze wyposażonych i dostosowanych do potrzeb turystów kurortów z wieloma atrakcyjnymi stokami narciarskimi oraz zjazdami dla snowboardzistów. Poza tym odwiedzenie Południowej Ameryki i jej majestatycznych And to okazja do przeżycia nowej narciarskiej przygody.

Narty latem w ośrodku Las Leñas

Las Leñas to powstały w 1983 roku, jeden z najbardziej popularnych i największych ośrodków narciarskich w Argentynie. Podczas gdy w Polsce są wakacje, tutaj jest środek sezonu narciarskiego, który w Las Leñas trwa od czerwca do października. Na mapie zaznaczonych jest 29 zjazdów, jednak istnieje możliwość korzystania z tras, o różnym poziomie trudności i przystępności danego terenu. Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie, bez problemu możesz wynająć przewodnika, który ułatwi poruszanie się po stoku i doradzi w doborze trasy odpowiadającej Twoim wymaganiom. Ośrodek Las Leñas pomyślał także o najmłodszych, udostępniając specjalnie do nich dostosowane mniejsze obiekty oraz możliwość skorzystania ze szkółek narciarskich, gdzie początkujący fani sportów zimowych będą mogli trenować pod opieką wykwalifikowanych instruktorów. Do dodatkowych atrakcji ośrodka należą wyścigi i biegi narciarskie cieszące się sporym zainteresowaniem.

Argentyna Las Lenas

Widok na ośrodek Las Lenas, http://pinterest.com/pin/157555686936486485/

Aby dostać się do ośrodka, najlepiej skorzystać z tygodniowego lotu czarterowego z lotniska krajowego w Buenos Aires (Jorge Newberry Airport), do małego lotniska (Malargüe Airport), położonego godzinę jazdy samochodem od kurortu. Można także skorzystać z autobusu odjeżdżającego z Buenos Aires i dojeżdżającego bezpośrednio do doliny. Czas takiej podróży wynosi około 14 godzin. Większość lotów z Europy przylatuje do Buenos Aires między 7 rano a południem. Ważne jest, aby zarezerwować sobie co najmniej godzinę na dojazd z lotniska międzynarodowego (Ministro Pistarini International Airport) do centrum miasta, ponieważ znajduje się ono 42 km na zachód od stolicy Argentyny. Po dopilnowaniu wszystkich formalności, możesz cieszyć się pobytem miejscu stworzonym dla narciarzy.

Narciarski raj – La Hoya

Kolejnym argentyńskim ośrodkiem górskim, który watr jest wymienienia jest La Hoya, znajdujący się na terenie Parku Narodowego Alerces. To miejsce, w którym narty latem nie stanowią żadnego problemu, gdyż sezon ze względu na długi okres opadów śniegu trwa tam od czerwca aż do końca października. Ośrodek posiada 10 wyciągów, liczne trasy narciarskie, trasy dla snowboardzistów oraz teren przygotowany specjalnie dla narciarzy biegowych i skuterów śnieżnych. Słowem – jest to ośrodek stworzony zarówno dla osób uczących się, średnio zaawansowanych jak i dla prawdziwych pasjonatów. Profesjonalna kadra oraz nowoczesny sprzęt świadczą o wysokim poziomie tego miejsca, a malowniczy krajobraz parku jeszcze bardziej zachęca do sportowej aktywności.
Aby się tutaj dostać, należy z Buenos Aires przylecieć na port lotniczy znajdujący się około 18 km od pobliskiego miasta Esquel.

Argentyna La Hoya

Skutery śnieżne w ośrodku La Hoya, http://pinterest.com/pin/178525572699244435/

Nowoczesność pilnie poszukiwana – Cerro Castor

Cerro Castor – jak sam o sobie pisze – jest najbardziej ekskluzywnym ośrodkiem narciarskim w Argentynie i najnowocześniejszym w Ameryce Południowej. Jego cechę charakterystyczną stanowi to, że jest najbardziej wysuniętym na południe ośrodkiem zajmującym się turystyką narciarską na Ziemi, co świadczy o wyjątkowości tego miejsca i odróżnia je od innych tego typu ośrodków. To miejsce, gdzie morze i góry wychodzą sobie naprzeciw, gdyż kurort położony jest zaledwie 195 m n.p.m., a największy szczyt osiąga wysokość 1057 m. Sezon trwa tutaj od czerwca do połowy października, a z powodu doskonałych warunków narciarskich i dobrej jakości śniegu cieszy się ogromną popularnością przez ponad cztery miesiące. To idealne miejsce, aby wybrać się na narty latem, w czasie kiedy w Polsce jest to niestety niemożliwe. Dodatkową atrakcją jest umieszczenie w sezonie 2013 ekskluzywnych wydarzeń sportowych, takich jak rugby, polo i golf na śniegu. Cerro Castor leży 26 km od miasta Ushuaia, gdzie znajduje się międzynarodowe lotnisko i port turystyczny.

Argentyna Cerro Castor

Ośrodek Cerro Castor, http://pinterest.com/pin/497366352567277691/

Ameryka Południowa czeka!

Jeżeli jesteś pasjonatem narciarstwa, pewnie ubolewasz nad tym, że w polskich górach nie ma śniegu 12 miesięcy w roku, szczególnie w okresie wakacyjnym, kiedy jest czas urlopów i wyjazdów rodzinnych. Niektórych rzeczy nie da się zmienić, więc może zacznij od swoich przyzwyczajeń. Co powiesz na sierpniowe szaleństwo na zasypanym śniegiem stoku? Jest to możliwe! Świat pełen jest miejsc, które czekają na to, abyś je poznał. Spójrz inaczej na Argentynę, odkryj piękno, jakie niosą z sobą Andy i skorzystaj z atrakcji, jakie oferują najlepsze południowoamerykańskie ośrodki specjalizujące się w turystyce narciarskiej.

, ,

Comments are closed.