rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

26 mar 2017
28 mar 2017
Dodaj następny pokój

Niespotykane miejsca – Dubaj

„Miasto złota” i jednocześnie stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich, o powierzchni 4114km2. W rzeczywistości w jego skład wchodzą dwa miasta – Deira na północy i Bur Dubai na południu. W Deirze znajduje się centrum miasta, jednak to w Bur Dubai powstało wielkie centrum biznesu Shaikh Zayed Rd.

Niespotykane miejsca w Dubaju – dla kogo?

Pośród wielu placów handlowych, turystów najbardziej przyciąga tzw. Złoty Souq. Swoją popularność zawdzięcza głównie wystrojowi, mianowicie pozłacanym futrynom okien. Można kupić tam przepiękną, ręcznie robioną biżuterię oraz wszelkiego rodzaju wyroby rzemieślnicze.

Wyznawcom innych religii niż islam nie wolno w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wchodzić do meczetu. To jednak nie powinno zniechęcać do obejrzenia ich z zewnątrz, bowiem nie raz są to niezwykle piękne i okazałe budowle. Najważniejszy z nich to Wielki Meczet. Wieczorami zaś poleca się wybrać pod Meczet Jumeira, słynny ze swojej niesamowitej ornamentyki i pięknego oświetlenia.

Niezwykłą atmosferę Dubaju oddaje Heritage and Diving Village, gdzie znajdują się domy poławiaczy pereł i rybaków. Można także odwiedzić wykopaliska w dzielnicy Jumeria, które prezentując stacje karawany z VII w.

Ciekawym miejscem jest Muzeum Dubajskie, mieszczące się w budynku, będącym jednocześnie siedzibą szejka oraz rządu. Ekspozycje, które można podziwiać odnoszą się do historii Zjednoczonych Emiratów Arabskich, wśród których najcenniejsza jest kolekcja zdobionych, starożytnych sztyletów – khanjar oraz kompletne wyposażenie grobu z Al-Quasis.

O tym jak Dubaj z cichego miasteczka stał się światową metropolią, można dowiedzieć się, odwiedzając Dom Szejka Saeed al-Makotouma, zbudowany z koralowców. Znajduje się tam muzeum czasów pre-naftowych.

Dubaj może pochwalić się równie pięknymi plażami co Tel Aviv czy Hajfa. Złoty piasek, turkusowa woda i wysokie palmy występujące dosłownie za każdym rogiem nadają temu miejscu egzotyczny klimat.

Hotel w Dubaju, przelot do Dubaju. Jak w łatwy sposób znaleźć ofertę?

Dzięki naszemu serwisowi możesz teraz w prosty sposób znaleźć ofertę wyjazdu do Dubaju w dowolnym terminie dla kilku osób. Wystarczy, że w wyszukiwarce “Szukaj przelotu i hotelu” wpiszesz lotnisko startowe, podasz datę wylotu i datę przylotu. Serwis automatycznie znajdzie hotel w Dubaju i najbliższej okolicy oraz przelot do Dubaju (lotniska w pobliżu Dubaju).

, ,

Comments are closed.