rezerwuj Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

01 gru 2023
03 gru 2023
Dodaj następny pokój

Wellington, Nowa Zelandia

Do brzegów Nowej Zelandii pierwsze maoryskie łodzie zaczęły przybijać dopiero w XIII wieku. Wyspiarski kraj rozciągający się na dużą rozciągłość południkową bardzo szybko zyskał miano Kraju Długiej Białej Chmury. Spośród wszystkich wysp zdecydowanie najbardziej rozwinięta i najgęściej zaludniona jest Wyspa Północna, na której znajduje się również stolica kraju – Wellington.


Miasto liczy sobie 192 tysiące mieszkańców, głównie pochodzenia europejskiego, którzy osiedlali się w Nowej Zelandii, kiedy była jeszcze brytyjską kolonią. Po tych kolonialnych czasach ostało się typowe budownictwo, które reprezentuje różne style w architekturze typowe dla XIX stulecia włącznie z Art Deco, neogotykiem i modernizmem. Zabytkowa zabudowa ciekawie komponuje się z nowoczesnym budownictwem, a współczesne Wellington słynie z licznych teatrów, kin, galerii, muzeów, urokliwych restauracji i kafejek, których w przeliczeniu na jednego mieszkańca jest nawet więcej niż w Nowym Jorku.

Wellington – dla kogo?

Wellington znane jest też z różnych imprez kulturalnych o znaczeniu międzynarodowym, nazywane bywa również Welliwood ze względu na mieszczącą się w mieście wytwórnię filmową Miramar, z której wyszła m. in. monumentalna filmowa saga „Władca pierścieni”, a w przeszłości również kultowy film „King Kong”.

Wietrzne Wellington słynie również z licznych imprez sportowych. Zdecydowanie największą popularnością cieszy się rugby – sport narodowy Nowozelandczyków, ale lubiane są również krykiet, squash i piłka nożna, a całe miasto poprzecinane jest przez liczne ścieżki rowerowe.

 

Hotel w Wellington, przelot do Wellington – jak znaleźć najlepsze oferty?

Dzięki serwisowi bluesky.pl możesz szybko i wygodnie znaleźć najlepsze oferty wyjazdu do Wellington na dowolny termin, dla dowolnej liczby osób.  Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarce “szukaj przelotu i hotelu” lotnisko startowe oraz daty planowanego wylotu i przylotu.  Serwis automatycznie znajdzie hotel w Wellington, hotele w najbliższej okolicy oraz przelot do Wellingotn (i lotniska w pobliżu Wellington). Możesz też wybrać każdy inny, dowolny region turystyczny.

, ,

Comments are closed.