Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

27 lut 2017
01 mar 2017
Dodaj następny pokój

Rzym: ciekawe miejsca

Rzym kojarzy się ze starożytnym imperium, którego niezwykłe zabytki można podziwiać po dzień dzisiejszy. Kolejnym skojarzeniem z Wiecznym Miastem jest jedna z jego niezwykłych enklaw – Watykan, najmniejsze państwo świata i siedziba najwyższych władz Kościoła Katolickiego. Stolica Włoch słynie również z wielu rozmaitych atrakcji, z których warto skorzystać o każdej porze roku.

Siedem wzgórz Rzymu

Oprócz zabytków w centrum miasta, z którymi wiążą się liczne legendy i opowiadania, warto zwiedzić każde z siedmiu wzgórz, na których został zbudowany Rzym. Ciekawe miejsca znaleźć można na każdym z nich. Nie zabraknie też z pewnością niezwykłych widoków. Świątynie, kościoły, klasztory, parki, ogrody, termy, a także wiele ruin starożytnych to tylko niektóre z atrakcji czekających na Ciebie pośród siedmiu rzymskich wzgórz.

fontanna di trevi

jedną z atrakcji Rzymu są liczne w mieście, zabytkowe fontanny. Na zdjęciu: Fontanna di Trevi, http://www.flickr.com/photos/39528897@N06/5669493522/

Rzym: ciekawe miejsca

Każde miasto posiada swoje charakterystyczne miejsca, warte odwiedzenia i zobaczenia przez turystów. Dla Rzymu takimi specyficznymi miejscami są cmentarze, określane mianem Nekropolii – miast umarłych. W całym mieście znajdują się katakumby, starochrześcijańskie bazyliki cmentarne, grobowce, mauzolea. Odpoczynek od zgiełku oferuje jedna z dzielnic Rzymu – Trieste, nazywana dzielnicą fantazji. Plac Piazza Mincio stanowi jej centrum. Na jego środku znajduje się Fontanna Żab. Jej nazwa pochodzi od licznych płazów, które w niej zamieszkują. Podobno jedna z nich to zaklęty królewicz lub multimilioner…

5182724797_2dac8416f9

katakumby św. Domitylli przy Via delle Sette Chiese, http://www.flickr.com/photos/22490717@N02/5182724797

Parki rozrywki

Każdego rodzaju rozrywki może dostarczyć Ci Rzym. Ciekawe miejsca stanowią w mieście i okolicy liczne aquaparki. Gwarantują one niezapomnianą zabawę zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Szczególną uwagę zwraca Zoomarine, który stanowi połączenie lunaparku, akwaparku, cyrku wodnego, delfinarium i akwarium. Jeśli jesteś miłośnikiem adrenaliny, powinieneś wybrać się do oddalonego o 30 km od Rzymu megaparku rozrywki Rainbow MagicLand. Czeka tam na Ciebie aż 36 niezwykłych atrakcji.

, , , , ,

Comments are closed.