Przelot + Hotel w jednej, niskiej cenie

02 kwi 2020
04 kwi 2020
Dodaj następny pokój

Stambuł zdjęcia

Jedyna metropolia usytuowana na dwóch kontynentach to miasto niezwykle pięknych krajobrazów. Uwieczniające Stambuł zdjęcia, bez wątpienia okażą się wspaniałą pamiątką z podróży. Oto, miejsca, które koniecznie trzeba sfotografować.

Hagia Sophia i Błękitny Meczet

Będąc w Stambule, nie sposób przejść obojętnie obok świątyni Hagia Sophia i Błękitnego Meczetu. To jedne z najważniejszych budowli w mieście. Pierwsza z nich uosabia piękno stylu bizantyjskiego, druga natomiast zachwyca kunsztem sztuki osmańskiej i kolorem płytek zdobiących jego ściany, od których wzięła jej nazwa.

Stambuł Stambuł zdjęcia

Takie i inne zdjęcia będziesz mógł zrobić w Stambule / fot. http://www.flickr.com/photos/37134982@N00/1350198297/

Stambuł zdjęcia

Jeżeli chcesz zachować w pamięci obraz panoramy historycznej części Stambułu, wybierz się na półwysep położony na południe od zatoki Złoty Róg, dzielącej obszar europejski na Stary Stambuł oraz Beyoğlu. Sereglio Point to jego najbardziej wysunięty przylądek, z którego rozciągają się wspaniałe widoki na Morze Marmara, Cieśninę Bosfor i Złoty Róg. Dostrzeżesz z niego także wspaniałą panoramę Stambułu z zabytkowymi budowlami.

Dzielnica Ortaköy

Jedną z najbardziej malowniczych dzielnic miasta, jest Ortaköy. To miejsce zachwyca wielokulturowością, świątyniami w bliskim sąsiedztwie: meczetem, synagogą i kościołem, kolorowymi straganami i restauracjami, a także cudownym krajobrazem, jaki podziwiać można z portu Ortaköy. Z ciekawej perspektywy obserwować będziesz mógł most nad Bosforem.

Stambuł – miasto tysiąca kolorów

Przedstawiające Stambuł zdjęcia, powinny ukazywać prawdziwe oblicze miasta. Na fotografiach koniecznie trzeba umieścić jego miejsca charakterystyczne, czyli targowiska i bazary. To one bowiem tworzą rzeczywisty obraz Stambułu, mieniący się tysiącem rozmaitych barw. Dzięki takiej pamiątce, przypomnisz sobie ich atmosferę i poczujesz się, jakbyś znów słyszał specyficzny gwar oraz czuł jedyny w swoim rodzaju zapach tureckich towarów.

Więcej informacji o Stambule

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego tureckiego miasta, przejdź do listy tematów: Istambuł wycieczka.

Jeśli zdecydowałeś się na wyjazd do Stambułu, odwiedź stronę Loty do Stambułu.

, , , , , , , , , ,

Comments are closed.