Tanie loty do Ankony

już od 957 PLN

Wylot
Powrót
Sprawdź promocje na loty :
zPolski
od957 PLN
zAfryki Południowej
zRepubliki Czeskiej
zStanów Zjednoczonych
zWielkiej Brytanii
Tanie połączenia lotnicze do Ankony są obecnie dostępne z: Krakowa i Poznania. Na chwilę obecną najbardziej atrakcyjne cenowo oferty do Ankony udostępniają linie lotnicze i Lufthansa.
 
W lutym najtańsze loty do Ankony są oferowane z Krakowa. Aby skorzystać z najtańszego połączenia tam i z powrotem na rozpoczęcie podróży wybierz 18 marzec 2022 r. Powrót zaplanuj sobie na 20 marzec 2022 r.Za tanie loty do Ankony ( z Krakowa) w tych datach zapłacisz tylko 957 PLN.
 
Jest to oczywiście najniższa możliwa cena lotu, która może być dostępna tylko w wyżej wymienionych datach. Ceny biletów lotniczych zmieniają się z godziny na godzinę. Bilety lotnicze do Ankony warto zakupić jak najwcześniej.Tanie loty do Ankony z Krakowa oferują obecnie linie lotnicze: Lufthansa. Pamiętaj, że oprócz połączeń do Ankony zawsze warto sprawdzić czy nie ma innych (tańszych) lotów do Włoch.
 
Bluesky.pl to najlepsza wyszukiwarka lotów do Ankony. Dane o połączeniach lotniczych zbierane z wielu różnych systemów rezerwacyjnych, umożliwiają wyszukiwanie połączenia lotniczego do Ankony i zakup biletu z dowolnego miasta lub kraju, bez konieczności przechodzenia na stronę innego dostawcy. Podane ceny są orientacyjne.
 
Ankona to leżące nad Morzem Adriatyckim włoskie miasto, którego początki sięgają IV wieku p.n.e. Ze względu na liczne trzęsienia ziemi w mieście zachowało się w nim niewiele budowli i zabytków. Z czasów rzymskich do dzisiaj przetrwał tam m.in. Łuk Triumfalny, zbudowany ku czci cesarza Trajana. Koniecznie trzeba zobaczyć także Katedrę św. Cyriaka - romańsko-bizantyjską budowlę, która znajduje się na wzgórzu Monte Guasco. Sakralny zabytek nie jest jedyną atrakcją w tym miejscu, ze wzgórza bowiem rozciąga się przepiękny widok na całe miasto. Zainteresowaniem wśród turystów cieszy się również fort Mole Vanvitelliana. Jest to budynek w kształcie pięciokąta, który w XVIII wieku był miejscem kwarantanny przybywających do Ankony drogą morską osób chorych na trąd. Obecnie natomiast mieści się tam muzeum.
 
Niewątpliwą zaletą miasta jest jego nadmorskie położenie. Słoneczne plaże i ciepłe wody Morza Adriatyckiego każdego roku przyciągają do Ankony rzesze turystów. Jest to jednak miejsce dla osób lubiących głośne, tętniące życiem miasta, ponieważ Ankona do cichych i spokojnych nie należy.